Quantcast
Channel: BLOG
Viewing all 622 articles
Browse latest View live

Audio Physic Classic 10 és Classic 20 - Az újdonság erejével

$
0
0

Audio Physic Classic 10 és Classic 20 - Az újdonság erejével 

audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

Az Audio Physic hangfalai duplán döbbentettek meg minket az új Classic 10, és Classic 20 álló hangfalaival. A két modell közös tulajdonsága, hogy üveg panellel is rendelhető, emellett az, hogy mindkettő hangminősége túlmutat, ár kategóriáján.

Amint beléptem a hallgató szobába, megláttam az Audio Physic Classic 20 hangfalát, ahogy az elektronikához csatlakoztatva készen áll a meghallgatásra. Mivel is kezdjek? A válasz: valami jól ismert muzsikával, amelyet több százszor hallgattam már. Elindítva az első számot, máris Maria Phil - Malvina hangja áradt felém a fehér karcsú hangfalból. A hangzás gazdag, a mélyek gazdagon teltek, úgy érzem, mintha az énekes előttem állna a maga valóságában, míg a kíséret hangja valahonnan mélyen a háttérből szól. A hangnak alakja, és energiája van. Határozott, de nem kemény, könnyedén tölti be a nagyméretű helyiséget.

Stefan Dreischarf az Audio Physic kereskedelmi vezetője megkérdezte tőlem: Mit gondolsz, mennyibe kerül ez a hangfal? Körbejárva, az üveg panelt, valamint a kidolgozását nézegetem. Rápillantok a minőségi hangszóró készletre, és emlékszem, hogy a Classic 20-as doboz belseje is rejt némi újdonságot a mély szekció terén. Feltűnik a WBT nextgen bemeneti csatlakozó, ami szintén nem olcsó, sőt a legjobbak közül való. Több dolog átfut az agyamon és mérlegelve a konkurencia által kínált minőség és hangbéli lehetőségeket megszületik bennem a gondolt ár kategória.

audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

A hangzás és összetett felépítés figyelembe vételével a Classic 20-at én 3500-4000 Euro pár árra tippelem… de tévedek. Üveg kivitelben, fekete, vagy fehér színben mindössze 2800 Euro a fogyasztói ára. Ha egyedi üveg színekkel kéri a vásárló akkor hozzávetőlegesen 2990 Euro. A Classic 10-es doboz pedig még ennél is kedvezőbb, hiszen már 2130 Euro áron megvásárolható.

A következő meglepetést a Classic 10 okozza. Azzal együtt, hogy mély energiában kevesebb mint a Classic 20-as modell, a közép tartománya nagyon kiegyensúlyozott. Megjelenését tekintve rendkívül hasonló módon vonzza magára a figyelmet a hallgató szobában, mint a nagyobb verzió, sőt a hangja közel olyan ütős, és robbanékony. Egyértelmű, hogy Brilonban, Németországban az Audio Physic nagyot alkotott az új Classic sorozattal.

 audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

Több újdonság – még jobb hangminőség

A doboz kialakítása a teljes Classic sorozatnál szinte ugyanaz. Egy szendvics szerkezetet használva, különböző önrezonanciájú anyagokat egymás mellé ragasztva érik el a rendkívül merev és kemény kabinetet. A 6 mm vastag üveg panel különleges megjelenést ad a hangfalnak, ráadásul ez nem pusztán látvány elem, mert szorosan a doboz váz szerkezetéhez van rögzítve, és jelentősen csökkenti az MDF panel rezonanciáit. Ha ez még nem lenne elegendő, Manfred Diestertich a cég főmérnöke szerint az üveg szendvics szerkezet két féle anyaga, az átmenetnek köszönhetően virtuálisan szinte tökéletes elegyet alkot a csillapításhoz. A Classic széria bármely tagja rendelhető üveg, vagy furnér bevonattal is. A furnér technokrata eleganciával öleli körbe a drivereket, míg az üveg gyönyörű megjelenést kölcsönöz. Bármelyiket is választja, az árát meghaladó megjelenést kap.

audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

A Classic sorozat mindkét tesztelt tagja bass-reflex konstrukció. A Classic 20 kicsatoló nyílása lefelé mutat, melyet egy speciális kerámia szivacs csatol a levegő irányába. A doboz alsó traktusában egy 180mm-es mélysugárzó került elhelyezésre, mely egy igen érdekes önálló kamrába dolgozik. Ez a teljesen egyedi elhelyezés és kialakítás nagyon gyors és feszes mélyhangok előállítására képes. Mind ezek mellett nem kényes a falak közelségére sem. Az új HHCM II-es mélyközép sugárzók fáziskúpos kivitelű szellőztetett pólusvassal készített típusok, melyek gyors impulzusátvitelük révén nagyon jól artikulált, nagy felbontású közép tartomány lesugárzására képesek.  

 audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

Nagyméretű dóm a gazdag hangzás érdekében

Mindkét Classic modell viszonylag nagy, 30 mm-es magas sugárzóval van szerelve, amelyet csillag alakú szivacs gyűrű csillapít, így kerüli el a pólusvas esetleges torzítását. A magas 2,5 kHz-től kezd dolgozni, és szinte a védjegyévé vált az Audio Physic tiszta hangjának. A nagyobb méret alkalmazásának oka az volt, hogy a kisebb méretű szövet driverek kevésbé karakteres, sápadt hangja nem tudta meggyőzni a tervező, Diestertich urat.

A nagyobb méretű magas vitathatatlanul a Classic 10, és 20 egyik erőssége. A mérések szerint az átvitel felső határáig rendkívül sík az átvitel. Elhelyezés tekintetében tapasztalataink szerint a Classic a legjobb hangot akkor produkálja, mikor a dobozok némiképp a hallgató irányába vannak fordítva. Az így kapott térábrázolás, a fókuszáltság ilyenkor a legjobb. Persze ez szobánként, és elhelyezhetőségként változhat.

A hangfalak a szokásos tüskéken való terpeszkedés mellett VCF lábazaton is állhatnak, amely tovább fokozza a közepek természetességét, és még nyugodtabbá, élesebbé teszik a színpadképet. Ezek a mágneses elcsatoló talpazatok, bár nem olcsók, de nagyon sokat képesek hozni a kapott hangon.

audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

A meghallgatások során egy valami biztossá vált: bármelyik dobozt választja az ember, a Classic 10 vagy 20 mindent belead a munkába. Erre jó példa a Blues Company Homeward Bound című felvétele. A muzsika különösen a Classic 20-nak állt jól. Bár a Classic 10 is egészen meggyőző hangot nyújtott, gazdagságát fitogtatva, de a mélytartománya nem veheti fel a versenyt a nagy testvér pontos basszus kontúrjaival. Apró trükkel a Classic 10 mélytartománya azonban fokozható, ha közelebb tolja egy kicsit a hátsó falhoz.

Az árkategória kiválóságai

Az agilitás, és a frissesség a Classic modellek egyértelmű fejlesztési célkitűzése volt. A cél az volt, hogy megőrizze ezeket az erényeket még akkor is, ha olcsóbb árfekvésű elektronikához van csatlakoztatva. Az Audio Physic az elektronikus paramétereiknek köszönhetően tényleg könnyen meghajthatók, megőrzik a zene fényét, és vidámságát. Többféle elektronikával is kipróbáltuk. A felső középkategóriától a referencia osztályig mindenre rákötöttük, és igazoljuk, hogy a német gyártót hátsó szándék nélküli zenei hangzás megalkotása inspirálta.

A többszörös ellenőrzés, és összehasonlítás azt mutatta, hogy az Audio Physic modellek bizony az árkategóriájuk feletti teljesítményre képesek. A Classic 20 emellett még mutat némi high-end hajlamokat is. A hangja élénkebb, és erőteljesebb, mint a Classic 10, de ez természetes. A Classic 20 egyébként nem kis nyomást helyez a cég jóval magasbb ár kategóriájú Tempo plus modelljére, amely jelenleg 4500 Euros magasságban kapható.

           

Összefoglalás:

Audio Physic Classic 10

audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

Az Audio Physic legkisebb álló hangfala mindent megmutat, ami a márkanévre jellemző. Féktelen lelkesedés, frissesség, nagy felbontás, homogén hangminőség, amelyre még olcsóbb erősítőkkel meghajtva is képes. Nem okoz neki gondot a falhoz közeli elhelyezés. Az üveg panel nem csak szemet gyönyörködtető megjelenés, de akusztikus hatások miatt is javasolt.

A Classic 10 egyenletes frekvencia átvitelt mutat, kis csúcsértékkel, amit a felső középtartományon lehet látni. Ez egyébként tiszta karaktert kölcsönöz a hangjának. Akik a hangfalat direkt beállításban hallgatják kiegyensúlyozott hangzást tapasztalnak, de érdemes lehet a fókuszpontot kicsit hátrébb tolni. A mélyebb régiókban alig észrevehető csökkenés szélesíti az átvitel alsó értékét, amit a nagy érzékenység tovább javít. A Classic 10 kiváló hatékonysága kéz a kézben jár a gyönyörű sík impedancia görbéjével. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy kisebb teljesítményű erősítővel is jól kézben tartható a kapott hang. A torzítás faktor figyelemre méltó alacsony értéke igazolja a hangszórók és a koncepció kiváló voltát.

2200 Euro induló árért furnér vagy fekete, fehér üveg színekben rendelhető. háromféle fa furnér borításban is választható. A gyártói jótállási időtartam 5 év

 

Audio Physic Classic 20

audio-physic-classic-10-es-classic-20-az-ujdonsag-erejevel

A Classic széria nagyobb, audiofil verziója már testesebb basszusokra képes. A dinamikus bemutatót kombinálja a precizitással, és a mélyebb tonális színekkel, ami igen figyelemre méltó. A Classic 20 az árkategóriáját meghaladó bemutatóra képes. Nagyszerű hang, kiváló választás.

Minden, amit a Classic 10-ről elmondtunk igaz a nagyobb testvérre is, de a frekvencia menet ennél jobban kiegyenlített. Az impedancia csúcs a mély tartományban alacsonyabb, alig befolyásolja a hangzást. A Classic 20 esetében is javasoljuk, hogy a beállításkor ne pont a hallgatási pozícióra irányítsa, hanem egy kissé mögé. Miért? Egy kis tengelyen kívüli elhelyezés sokkal lineárisabbá teszi a hangját. A Classic 20 is igen nagy érzékenységet mutat, ezért nem szükséges nagy erősítő a teljes sávú meghajtáshoz. A rendkívül alacsony torzítási tényező gyakorlatilag megegyezik a kis testvérrel, ami azt jelenti, hogy a magas, és a közép driver teljesen egyforma beállításban dolgozik mindkettőben.

2800 Euro induló árért szintén három féle furnér vagy két féle üveg borítással rendelhető. A gyártói jótállási időtartam 5 év

 

Forgalmazó:
Stream Audio Kft.
+36-30/530-61-92
www.streamaudio.hu

 


Audio Physic AVANTI High-end hangfal teszt

$
0
0

audio-physic-avanti-high-end-hangfal-teszt

A német cég olasz nevű (Előre) hangsugárzója valóságos legendának számít még a többi kitűnő dobozuk között is, ezért a gyártó fennállásának 30. évfordulójára felfrissülve és teljesen megújulva tért vissza a porondra, hogy az új generáció tagjaival vállvetve folytassa hódító útját.

A merészen hátrafelé dőlő, magas, keskeny, és nagyon mély, különféle izgalmas színekben pompázó kabinet elsőre hibátlan kidolgozásával és eleganciájával fogja meg az embert, de ebben az árosztályban mindez még nem lenne elég a dicsőséghez, hiszen ennyiért már általában nagyon igényes és sok esetben egyedi hangsugárzókat lehet kapni. Mindennek ellenére azért bőven vannak az Avantinak olyan részletei, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni még a felső kategóriában sem, például a magas és középhangszórók relatíve kicsi területe, amelyet egy speciális szendvics szerkezetű üveg előlap fed. Az ízléses és meglehetősen egyedi fekete idomot ízlés szerint hangszóró selyemmel is lehet helyettesíteni, ha valakinek a hangszórók kósza partvisnyelektől és egyéb rájuk leselkedő veszedelmektől való védelme az extravagáns megjelenésnél fontosabbnak számít.

Az aprócska monitort idéző, ezáltal valószínűleg monitorosan precíz tweeter-középsugárzó együttes az előlap legfelső részén kapott helyett. A teljesen az Audio Physic elgondolásai és igényei alapján készülő, sokat sejtető nevű Hiper Holografikus magassugárzó a maga 39 mm-es méretével jóval nagyobb, mint a megszokott típusok. Kúp alakú, némileg retró hatást keltő membránja nagyon könnyű és merev, és a gyártó szerint a nevéhez hűen valóban holografikus jellegű megszólalást ígér. A közvetlenül alatta elhelyezkedő 150 mm-es, szintén a Hiper Holografikus névre hallgató középsugárzó alumínium-műanyag kombinációjú kosárral, erőteljes neodímium mágnesekkel és könnyű, merev alumínium membránnal rendelkezik. A speciális kompozit kosár hatékonyan tartja távol a kabinet esetleges rezonanciáit az érzékeny membrántól, emellett nagyon jól bírja termikus terhelést, magyarán lehet hajtani rendesen. A merev alumínium membrán harangrezonanciáit az Aktív Membrán Csillapítás II. megoldás tartja kordában, az U-alakú rugalmas gyűrű pedig a megfelelő feszességéről gondoskodva csökkenti minimálisra a rezonanciák lehetőségeit. Mindezek eredményeképpen a névhez és a gyártói szlogenhez hűen drámai mértékben megnő a felbontóképesség, a színezettség különösen alacsony szintje pedig valóban természetes és semleges hangzást biztosít.

audio-physic-avanti-high-end-hangfal-teszt 

A különleges csipogóval és középsugárzóval azonban még korántsem értek véget az Avanti specialitásai, ugyanis körbejárva a három-utas dobozt jogosan adódik a kérdés, hogy vajon hol van a mélysugárzó? 
A keskeny előlap csak kicsi woofer(ek) alkalmazását tenné lehetővé és az oldallapokba épített mélysugárzók sem teljesen probléma mentesek, ezért az Audio Fizikusok ezen a téren is valami egészen egyedi megoldással álltak elő. Az oldalra néző, 200 mm-es rost membrános mélysugárzót egy speciális saját kamrába helyezve a nyitott pórusú kerámia szivacs merevítésekkel ellátott kabinet belsejébe rejtették, a bassz-reflex rendszert pedig alsó kivezetéssel oldották meg, ami egyébként is az egyik legjobb megoldásnak mondható. Persze lefelé sem csak egy hétköznapi lyuk tekint, mivel a kijáratba szintén egy kerámia szivacs betétet helyeztek a nagyobb kivezérléseken kiáramló nagyobb légtömegek mozgásának hathatós kontrollálására.

audio-physic-avanti-high-end-hangfal-teszt 

A minden ízében gondosan megkomponált konstrukciót a WBT nextgen csatlakozó termináljai teszik teljessé, míg a doboz stabil alátámasztásáról és a rezonanciáktól való elcsatolásáról az M8 jelű lábak gondoskodnak, melyeket igény szerint a gyártó még hatékonyabb VCF II M8 mágneses lábaira is ki lehet cserélni. A személyes ízléssel vagy a lakásbelsővel való összehangoláshoz különféle szebbnél szebb külső borítások állnak rendelkezésre. Natúr vagy magas fényű furnérborításos változatok (cseresznye, ébenfa, dió - magas fényű rózsafa, ébenfa) illetve modern stílusú üveglap külsők (fehér, fekete, fehér alumínium, szürke, Maranello piros Ferrari rajongóknak és bíbor) állnak rendelkezésre, utóbbiak természetesen nem „mezei” üveglapok, hanem olyan speciális három-rétegű üveg szendvics szerkezetek, amelyek mindjárt 5 kg-al meg is dobják a dobozok amúgy sem csekély súlyát.

Az Audio Physic Avanti meghallgatására rendhagyó módon a forgalmazó Stream Audio bemutatótermében kerítettünk sort, nagyon korrekt akusztikai körülmények között és megfelelő kvalitású partnerek kíséretében, úgyhogy vélhetően semmi sem gátolta a hangsugárzókat képességeik kibontakoztatásában. A zenét a szintén új „szerzemény” Lindemann Music Book 25 DSD Streamer/DAC/USB DAC szolgáltatta, a jelek felerősítéséről az Accuphase E470 integrált erősítő gondoskodott, a kábelezés pedig interkonnektektől a tápkábelekig a HiDiamond gyártmányaiból állt.
A zenei anyag az „On the fly” című audiofil válogatás volt több mint 40 felvétel részlettel jazztől a blues-on át különféle jól ismert klasszikus zenével, Adriano Celentanóval, egészen a néhai Michael Jacksonnal bezárólag. A felvételek CD felbontásúak (16 bit/44,1 kHz), amelyeket a Lindemann, mint minden más beérkező jelet DSD formátumúra alakít, amely megoldása és annak eredménye szintén megér egy misét.

Egy új márkával való megismerkedés során (merthogy Audio Physics hangsugárzót még sohasem hallottam, szemben Zajácz Tamás kollégával, aki bő 10 éve már találkozott az akkori Brilon, Scorpio és Spark típusokkal) az első legfontosabb szempont az adott eszköz tonális karakterének megismerése és annak elhelyezése a tonális karakterek univerzumában. A saját „kuckóm” helyett idegen helyen, ráadásként a nem megszokott elektronikákkal párosítva ez egy kissé bajosabb lehet, de szerencsére a partnerek legtöbbjét jól ismerem, a közreműködő márkák közül egyedül még a Lindemannal nem volt szerencsém otthon találkozni.
Közülük az Accuphase és a HiDiamond egyaránt a racionális, részletező, semmit sem takargató, széles frekvencia átvitelű, ellágyulásra nem különösebben hajlamos ágazathoz tartozik, és előzetes információim alapján valami ilyesminek gondolom a streamert is, így mivel nagy általánosságban a német hangsugárzók is valami hasonlók szoktak lenni (ez nem sztereotípia, hanem sok-sok éves tapasztalat) nagyjából el tudom képzelni, milyen jellegű hangzásra számíthatok.

audio-physic-avanti-high-end-hangfal-teszt

A várakozásaimban nem is csalódok mivel a sok-sok különféle műfajú muzsika egyaránt részletezően, tisztán, széles sávszélekkel és meglehetősen valóság-ízűen szólal meg, a zenét a lehető legkisebb beavatkozással „átengedő” iskola tanításai szerint. A karcsú állódobozok ideálisan elhelyezve abszolút monitoros jellegű, minden irányban kiterjedt, mélységében szépen sorokra tagolt, mondhatni holografikus színpadot építenek fel, könnyed és levegős hangjukhoz pedig a gyomruk rafinált zugaiban lakó 20 cm-es mélyhangszóró pontos, dinamikus, gyors és szub-wooferesen erőteljes basszust párosít. Érdekes módon az alapvetően racionális hangvételű megszólalásban mindig érezni egy csipetnyi finomságot, és amennyiben valaki a hangzást még inkább ebbe az irányba szeretné tolni, a rendszerbe természetesen számos ponton belenyúlhat. Mi azonban most ne kalandozzunk el más irányokba, annál is inkább mert a hangzás nagyon jól „összerakottnak” tűnik, egységes és semmilyen paramétert nem visz túlzásba, például hiába precíz és tiszta, egyáltalán nem esik a mérnökiesség vagy a klinikai sterilitás bűnébe.

Blues-os nótákon (The Tennesse Waltz, See Line Woman, stb.) a pontosság, tisztaság és nyíltság mellett megvan a műfajra jellemző finom nyersesség és keresetlenül őszinte hangnem, míg a következő Gerry Miligan felvételnél a békebeli stílusú hangzásból kapok ízelítőt egészen selymes és finom hangú fúvósokkal és lágyam simogató cinekkel. Elle Fitzgerald és Louis Armstrong duettjénél szintén olyan érzetem támad, mintha minden csúcstechnika és csúcsparaméter dacára visszarepülnék a múltba, sokadszorra is megállapítva, hogy azért tudtak valamit az ’50-es években, hogy máig ilyen élvezhető felvételeket tudtak készíteni. A Thom Rotella Band „Friends”-e a frissen, dinamikusan pattogó gitárhúrokkal ismét a hangsugárzó egy újabb arcát mutatja meg, míg a Night Trainnél direktben ráközelítve, hihetetlenül analitikus módon tapasztalhatom meg a szólózó vonóshangszer hangját. A Percussion Group, Brian Bomberg és Kai Ying zenéi a karcsú doboz dinamikai képességeit csillogtatják meg, a basszus fesztelenül és végtelenül könnyedén áramlik a hangsugárzókból, erőlködésnek a leghalványabb nyoma sincs, az ütések végén pedig a hangok papírforma szerint tűnnek el a semmiben. 
Éles váltással Ling Ren keleti muzsikája következik, Vollenweideresen hullámzó, sokszínű és rengeteg finomságból összetevődő játékkal, ami hangulatában egy kínai éttermet vagy thai masszázsszalont idéz, olyannyira, hogy már csak a füstölők illata hiányzik hozzá, helyette viszont kapok egy finom, törékeny és érzékeny női éneket, a hangsugárzóktól teljesen elszakadó, finom odafigyeléssel ábrázolt énekesnőtől. 
Jeff Beck élő felvétele megint egy másik világ a húzósságával és a csipetnyi nyersességgel fűszerezett dinamizmusával, majd a Blues Company My little Angel-e következik a maga varázslatos hangulatával és bensőséges, finom énekhangjával, jelezve, hogy az Avanti még ezekkel a „racionális” partnerekkel a háta mögött is tud ilyet.
A Jacquies Loussier Trio fúziós muzsikája virtuóz módon jeleníti meg a klasszikus dallamokat, Richard Galliano Libertangója pedig a sokszínű, összetett és valóságos hatású harmonikájával nyűgöz le. A klasszikus szekcióban Bach Toccata és Fugája, ami valóságos klasszikus slágernek mondható, egyszerűen kívánja a hangerőt, a nagy ívű orgonadallamok valósággal szárnyra kelnek szobában, magasban lehetet finomak, mélyben erőteljesek, és az alsó sípok hangjai sem sikkadnak el a gazdag hangképben. 
Az Állatok karneválja játékos és sokszínű, a zongora és a különféle ütősök összjátéka egészen virgonccá teszi a felvételt az Avanti értő tolmácsolásában. Sarasete és Erich Friedman zenéje némi „jó ebédhez szól a nóta” hangulatot áraszt, a hegedülés és húrpengetés váltogatása virtuóz megoldás, az eredmény megfelelő színvonalú tolmácsolásáról pedig a hangsugárzók gondoskodnak. A klasszikus hangszer kavalkádok, legyen szó Vivaldiról, Sztravinszkijről vagy a Carmenről, egyaránt óriási élményt jelentenek, levegős, finom és valószerű hangszerekkel, valamint soronként belátható precíz színpadképekkel. A Stockholm Chatedral Choir fuvola/énekkar muzsikája néhány tünékeny percre olyan átszellemült karácsonyi érzéseket kelt bennem, amelyeket a nagy hajtásban évről-évre egyre jobban hiányolok (köszi, zenei szerkesztők), egyben azt is jelzi, hogy ebben a precíz és tiszta zenei univerzumban azért az érzelmek számára is akad elegendő hely.
A meghallgatást különféle pop és rock dalok zárják, melyek közös jellemzője az a felismerés, hogy a legtöbbjükben sokkal-sokkal több van, mint amit a hétköznapi rendszerek ki tudnak hozni belőlük. Például Michael Jackson rádiókban annak idején unalomig ismételt slágerét hallgatva is valósággal újjászületik a dal, megmutatva, hogy egy ilyen rendszeren/hangsugárzón hallgatva még ez a műfaj is mekkora élményt tud okozni, vagyis a hangsúly nem azon van, hogy ki mit szeretne rajta hallgatni, mert mind az előzőkben tapasztaltam a valóban jó eszköz minden zenén le tudja nyűgözni az embert.

audio-physic-avanti-high-end-hangfal-teszt

A Holografikus nevű hangszórók és a „nem vesznek a finom részletek” szlogen egyáltalán nem holmi üres ígéretek vagy szólamok, mert az Avanti eszköztelen, nagyfelbontású, semleges és természetes muzsikája mind a kettőt maradéktalanul valóra váltja. Csúcstechnikái dacára a technika nem kerekedik a zene fölé, inkább megfelelő eszközt teremt ahhoz, hogy gondtalanul áramolhasson és kibontakozhasson, és a hallgatónak olyan érzete legyen, hogy minden zenei kép a maga természetes valójában, bármiféle beavatkozástól mentesen tárul elé.


Audio Physic Avanti
Ajánlott erősítő teljesítmény: 30-180 W
Frekvencia átvitel: 31 Hz- 40 kHz
Érzékenység (dB/1W/1m): 88 dB
Impedancia: 4 Ohm
Méretek: 1087×170×390 mm
Tömeg (üveg/furnér): 29/24 kg
Ár: 1.679.990,- Ft-tól

Forgalmazó: Stream Audio
Tel: 30/211-5253
www.streamaudio.hu

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

$
0
0

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

Vincent Audio 20 éve hozza a formát. Az eredeti elképzeléshez híven, hangzásminőséget adni nem csillagászati árért, kihívásokkal teli feladat. Ehhez már a kezdetekkor tervezői zsenialitás és kiforrott technológia kellett. A 227-es kiválóan feldolgozott alapanyagokból okosan épített hibrid erősítő és egy USB-DAC házassága, de nem kizárólag a legújabb gyűjtőszenvedély, a fájl-alapú zenelejátszás kiszolgálásának érdekében lett kifejlesztve. Ráadásul a Vincent Audio SV-227-es egy olyan integrált erősítő, amelyben nem is alapszinten megtapasztalhatjuk mindkét erősítési világot, az elektroncsöves hang eleganciáját és a tranzisztoros erősítés előnyeit. Beavatottabbak emlékeznek még az igencsak kifinomult elődre az SV-226 MkII modellre, nos az élet folytatódik, íme az aktuális utód.

Teljesítmény: 2x 100W (RMS/8 Ohm), 2x 200W (RMS/4 Ohm)
Frekvenciamenet: 5 Hz – 50 kHz +/- 1dB
Torzítás: <0,1% (1 kHz, 1 Watt)
Jel/zaj viszony: > 90 dB
Méretek: 430 x 150 x 435 mm
Tömeg: 20 Kg
Ár: 459 990 HUF
Forgalmazó: Streamaudio Kft.

Rendkívül stabil és robusztus megjelenéssel sugározza az erőt. A kivitel a Vincent Audio megszokott külső jegyeit hordozza, egy pillanat alatt rá lehet ismerni, világmárkákkal bármennyire sűrűn rakott üzleti polcon. Alumínium frontlap, jellegzetes kezelőszervek, apró led-kijelzők alkotják a könnyen áttekinthető kezelő felületi képet.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

Sok versenytárssal ellentétben a Vincent SV-227 használja a hifi-ben eddig is bevált és népszerű szabályozási lehetőségeket a magas- és mély hangszínszabályzókat és a fiziológiai hangerőszabályzást a Loudness üzemmódot. Ördögtől való? Talán nem, hiszen ma annyi mindent csinálunk amit az ortodox hifi-rajongók nem engednek be az utcájukba – internet rádiók mp3 sugárzása – tehát, jól jön egy kis szabályozás, csak módjával. Mindezek a szabályozási lehetőségek kikapcsolhatók, sok alkatrész kimarad a jelútból, ezáltal rövidül, ergo tisztább jelátvitel mehet végbe.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

A formába öntött anyag, nevezetesen az alumínium, régóta egyszerű, sík felületekkel jelentkezik a Vincent készülékeinek frontlapján. Ez a stabilitás jelképe is lehet, hiszen van szerepe a rezonanciamentesítésben. A jól bevált húzott acéllemez ház és a merevítésekkel szeparált részegységek nagyban hozzájárulnak az eredmény eléréséhez. A Vincent SV-227 integrált erősítő szabvány mérete ellenére igen nagy tömegű, nehéz berendezés. Köszönhető ez több szerkezeti elem méretezésének, amit az elmúlt két évtizedben a hifi-rajongók szinte kiköveteltek maguknak szerte a világon.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

A hibrid, A/B-osztályban működő rendszer együttes előnyeinek megtapasztalása érdekében lenyűgöző áramellátó rendszert találunk. A tápegységnek hatalmas toroid transzformátor és az összesen 40 000 mikrofarad értékű simító-szűrő kondenzátorok képezik alapját.

Az elektroncsöves és tranzisztoros erősítés két szakaszban történik. Az előerősítő-szakasz 12AX7 kettős triódákból épül, ebből három is van, az alacsony szintű zajok és nemlineáris torzulások kiküszöbölésének érdekében.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

Ezután a jel a nagy-teljesítményű végfokozatba kerül, ahol SANKEN (2SA1695 / 2SC4468) erősáramú tranzisztorok végzik az akár 2 X 200W (4 ohm) teljesítmény „legyártását”.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

A rendelkezésre álló bemenetek kimerítik az analóg-jelek erősítésének választékát, abban az értelemben, hogy öt készülékünk lehet abból a világból. Beoszthatjuk a bemeneteket tuner, CD-lejátszó analóg kimenetre, phono-egység kimenetre, magnetofon részére, hiszen ezek csak számozottak.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

A kimenetek két célt szolgálnak, amiből az egyik állandó szintű kimenet felvevő készülékek, valamint egy változtatható kimeneti szintű kijárat végerősítő-fokozatok részére. Ez utóbbi feltételezi, hogy igen komoly hangminőségű az SV-227 előerősítő része.(!) Köztudomású, hogy a jó előerősítő csinál valamit, amit az egyéb, „öszvér” készülékek (CD-játszó analóg részegysége, hálózati-játszó kimenete) előerősítőnek mondott fokozatai hangzásban nem tudnak. Ugyanez vonatkozik a fejhallgató-erősítő funkcióra, ami a teljes előerősítő-fokozatot használja és nem egy IC-ből álló, kézlegyintéssel elintézett alkatrész.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

És itt van a modern világ csatlakoztatási lehetősége egy USB felület, ami számítógépünk csenevész produkciójú hangkártyáját váltja ki egy komoly minőségű DAC személyében. Az USB-bemeneten keresztül akár 24 bit/192 kHz mintavételezésű digitális jelek is küldhetők a készülékbe épített Burr-Brown PCM2705 (Texas Instruments) alapú DA konverterre.
A Vincent SV-227 model esetében tisztában kell lennünk azzal, hogy egy „szörnyeteg” kerül a gépházba, mert a kétszer kétszáz Watt teljesítmény (4 Ohm) valós – nemcsak rá van írva – pontosan kimért és mindenkor kinyerhető teljesítményt jelent. A hangerővel csínyán kell bánni, a specifikáció óvatosságra int.
A Vincent készülékeit mindig is kényelmesen lehetett vezérelni a funkcionálisan kicsoportosított kezelőgombokkal rendelkező távirányítókkal. A cég most egy alumíniumból készülttel lepi meg az erősítő tulajdonosát, amelynek kapcsológombjai finom érintésre reagálnak és egyszer sem hagynak cserbe.

Vincent Audio SV-227 - audiophile sztereó erősítő teszt

MEGHALLGATÁS

A bekapcsolás (az einschaltdruckknopf benyomása) után jó 20 másodperc a készenléti állapot elérési ideje. Ez éppen elég a csövek megfelelő felfűtésére és a védelmi elektronika ellenőrzésének elvégzésére. Mit hallgassunk? Szinte mindegy, csak ütős, pezsgő ritmusú, nagy dallamívű muzsika legyen! Ezek lehetnek a korai rock és heavy-metal albumok, de a jazz-rock mára etalonná vált opuszai is.
Először is, a hangzásban egyensúly van a különféle hangfekvések között. Egyik szólam sem takarja el a másikat. Ennek eredménye a nagymértékű természetesség. A mély-, a közép-, és a magas-tartomány részletes, viszont tudja, hogy hol a határ energiákban, nem túloz el semmit sem. A legmélyebb hangok megközelítése igen jó, csillapítása kézben tartja a basszus játékosságát/elszárnyalását. Nem torzít, nem szenved – erősít, zenét játszik.
Dinah Washington örökbecsűét – What a Difference a Day Makes c. számot hallgatva akár Ő, akár Rod Stewart vagy Ingram Washinton énekli rájövünk, hogy ez az erősítő szinte tökéletesen kidolgozott hangokkal operál. A hangterjedelem és a dinamika játékossága könnyen szerez ötöst. Finom struktúrákkal dolgozza ki a tiszta és fülbemászó hangokat, az éneket és a hegedűk kórusát, a referencia osztályba tartozó hangfelvételekkel tisztelettudó. A Vincent SV-227 leképezi a színpadi eseményeket és elég tágas térbeli benyomást kelt, amely a legtöbb hangsugárzó esetén nagy hangerő esetén sem esik szét és nem válik gyengévé.
A nagy-felbontású fájlokon tárolt zeneanyagok (csak ilyeneket érdemes gyűjteni!) meghallgatásakor a Vincent SV-227 erősítőt az átlagtól megkülönbözteti az egyedi könnyedség, mindez teljes egészében bármilyen hangerőn előcsalható. Az USB-kapcsolat biztosítja a kellemes, dallamos hangzású, kerek élekkel rendelkező és dinamikus hangzást. A hangzástér valóban érezhető és felfedezhető a tonális elegancia. Nemcsak a gitárokkal vagy a kamara-jazz remekeivel birkózik meg, hanem az összetett hangzatokkal teli sokszereplős zenekari művekkel is. Csak éppen, ha gyenge a felvétel, akkor brutálisan őszinte. Ez esetben a hangszínszabályzók kezelése ajánlott minden olyan alkalommal, amikor nem elég meggyőző a hangzás melegsége. A basszus alap nem túlszárnyalt, mindig egyensúlyban marad. Akár a szelíd pizzicató, akár a vad hüvelykujj-játékú basszusok mennyisége és tömörsége megvan, a hangosságra sem lehet panasz.

KONKLÚZIÓ

A Vincent Audio SV-227 integrált erősítő egy igazi mindenes. Készen áll minden elképzelhető zenei helyzet megvalósítására, érezhető a magabiztosság, akármi történik a muzsika folyamában azzal megbirkózik. Viszonylag szűk pénzügyi keretek között is lehetővé teszi, hogy betekintést kapjunk a magas hangzásminőségű tartományba, amit akár audiofilnek vagy High-End-nek is nevezhetünk.
Megtapasztalhatjuk mindkét – az elektroncsöves és félvezetős – világ hangeleganciáját. A tény az, hogy a Vincent muzikális, teljes és erőteljes hangzással bír. Nem nyers mégis képes drámai megjelenítésre.
A Vincent Audio SV-227 USB DAC-al kombinált integrált erősítőjének konstrukcióját úgy értékeljük, hogy sikerült a cégnek ebben az árkategóriában egy összehasonlítási alapot teremteni.

ÉRTÉKELÉS

Pro
+ logikusan, okosan megépített erősítő
+ hatalmas toroid transzformátor a tápegységben
+ erősáramú tranzisztorok a végfokban
+ USB-bemeneten 24 bit/192 kHz mintavételezésű
+ fejhallgató-erősítő, ami lényegében az előfok

Kontra
 a DAC csak USB bemeneten dolgozik
 nincsenek műszeres teljesítmény-kijelzők

Disztribútori információk:
Forgalmazó: Streamaudio Kft.
Internet: www.streamaudio.hu
Telefon: +36-30/530-61-92

Quadral AURUM RODAN 9 High-End hangsugárzó teszt

$
0
0

Quadral AURUM RODAN 9 High-End hangsugárzó teszt

A Quadral Aurum sorozat kilencedik változatában a nagyobbik állványos sugárzó után egy jókora árugrással (nagyjából dupla áron) léphetünk be az álló modellek világába, amely az elődjénél karcsúbb, elegánsabb és így még inkább lakás és háziasszony barát Rodan típussal kezdődik.

A diófa verzióban roppant kellemes, otthonos látványt nyújtó Rodan 9 egy közel egy méter magas három-utas, front reflex rendszerű álló hangsugárzó, melynek a wooferek alatt elhelyezkedő reflex nyílása az egyedi látványvilágot biztosító gumihúrok közül kandikál ki. A doboz levágott élű előlapjának legfelső részén, lényegében egy „befalazott” kicsi monitort imitálva helyezkedik el egymáshoz jó közel a korábbi élénksárga helyett diszkrét fekete színű vadonatúj quSense ribbon magassugárzó és a 155 mm-es Altima fantázianevű alumínium, titánium és magnézium kompozíciójú, sötét ezüstszínű membránnal rendelkező középsugárzó.

Quadral AURUM RODAN 9 High-End hangsugárzó teszt

Valamivel alattuk az álló Aurumok egyfajta védjegyének számító íves bemarásban lévő gumihúrok mögötti kamrában található a kettő ugyancsak 155 mm-es Altima mélysugárzó és alattuk a már említett kipöfögő nyílás. Tekintetbe véve az utóbbi évek Quadral hangsugárzóinak elképesztő basszus teljesítményét a front oldali bassz-reflex kialakítás nagyon jó ötletnek mondható, mivel így anélkül lehet kihasználni a Rodan vélhetően szintén kiváló basszus és dinamika képességeit, hogy a puska visszafelé sülne el, és a hátsó falak esetleges közelsége különféle akusztikai problémákat okozna.

A kiváló minőségű meghajtókhoz szokás szerint a francia Real Cable kábeleinek magasabb kategóriájú tagjai valamint szigorúan válogatott fémrétegű ellenállásokból és polipropilén film kondenzátorokból felépített kifinomult keresztváltó tartozik, a váltási frekvenciák 250 és 3500 Hz-en vannak. A kettős kábelezéshez illetve erősítéshez is alkalmas, banándugót és csupasz kábelvéget egyaránt fogadó minőségi terminál szettet egy ízléses alumínium lapra szerelték, ami kimondottan elegáns megoldás, emellett stabil környezetet biztosít a csatlakozóknak és nem utolsósorban jól passzol a Rodan minden ízéből kifinomultságot árasztó külsejéhez.

Quadral AURUM RODAN 9 High-End hangsugárzó teszt

A Rodan 9 alapáron a megszokott magas fényű fehér és fekete változatok mellett immár csak a bevezetőben említett olajozott valódi diófa furnéros változatban készül, amely természetességet árasztó hangulatával tökéletes alternatívát kínál a különféle klasszikus enteriőrökhöz. 10% felárért azonban a RAL színskála színárnyalataiból is lehet válogatni, ami több mint 100-féle újabb változatot jelent. 

Ne tévesszen meg senkit a Rodan karcsú és filigrán formája, mert a hangsugárzó ennek ellenére igenis igényli a teret és a levegőt maga körül, ezért véletlenül sem érdemes besuvasztani valamilyen kicsi szobába vagy a sarokba illetve a falak közelébe száműzni. Meglátásom szerint a 25-30 m2-es tér minimum kell neki, hogy mindenféle szempontból ki tudjon bontakozni és a tekintélyes basszusához is legyen elég levegőmennyiség, amit meg tud mozgatni.
Az új sorozat kisebbik monitorával, a Galannal kapcsolatban már kiderült, hogy az új quSense ribbonsugárzók hangja az előző verzióénál simább, természetesebb és kifinomultabb, és ráadásként a tweeter egyáltalán nem hivalkodik a különleges képességeivel (pl. 65 kHz felső határfrekvencia, így aki az impozáns adatok alapján valamilyen magas-tűzijátékra számít, teljesen rossz helyen jár. A Rodan alapvetően kiegyensúlyozott, színezetlen, realista és nagyon stabil hangképpel rendelkezik, ami sok tekintetben olyan, mint egy nagyon jól működő monitor/szub szetté. 
Magasi és közepei levegősek és részletezőek, kerek és semleges hangvételük jól illeszkedik a frekvenciatartomány többi részéhez. Kisdobozokat idéző módon a hangok könnyedén elszakadnak a karcsú hangsugárzóktól, melyeket a hely és az egyéni ízlés függvényében akár jó messzire is el lehet húzni egymástól. A könnyedség azonban véletlenül sem azonos a könnyűséggel, mert a Rodan minden egyes hangja beton biztos alapokon áll, a testessége és a dinamikája pedig jóval nagyobb méretű dobozok hangját idézi. Ennek okán a jellemzésének egyik fontos pillére az életszerűség és a plasztikusság, mivel a hangsugárzó nem csak a hangszíneiket, hanem a fizikai valójukat is hatásosan érzékeltetve szólaltatja meg a különféle hangszereket, és ez által kiváló jelenlét érzetet is teremt. 
Mélyei egészen halk hangerőn hallgatva is határozottak és kontúrosak, felhangosítva a zenét pedig témától és felvételtől függően mindenféle gyomorba vágó érzetben is részünk lehet. A különféle jazz muzsikák klasszikus és modernebb válfajai, a pop és rockzenék, valamint a klasszikus művek tutijai valóban testesen, dinamikusan, nagy volumenűen és valósághűen szólalnak meg. A mélyfrekvenciákat a doboz mindvégig kontrol alatt tartja, így zavaró momentumoktól még a dúsabb basszusú részleteknél sem kell tartani.
Klasszikus műveken a hangsugárzó főleg a semleges, színezetlen és természetes megszólalásával hódít, ehhez jön a már többször említett testesség, amitől minden kézzelfoghatóbbá és valóságosabbá válik. A kiváló minőségű ribbon, amit tényleg nem lehet eleget dicsérni, sima, természetes, gazdagon részletezett és levegős megszólalással rendelkezik, a hangok pedig a Galannal megismert lazasággal és könnyedséggel áramlanak belőle.

Szub-woofer nélküli mozi-szettben is kipróbálva a hangsugárzót nem nagyon maradt hiányérzetem a különálló mélysugárzó hiánya miatt, mert a Rodan egyrészt nagyon hiteles és életszerű mély effekteket szólaltatott meg, míg az intenzív zenei aláfestéseknél és a különféle akcióknál szinte pörölycsapás erősségű basszus érkezett a karcsú dobozokból.

Quadral AURUM RODAN 9 High-End hangsugárzó teszt


Vérbeli Aurumként a Rodan 9 legkiemelkedőbb tulajdonságai a kiegyensúlyozottság, a levegősség, az eszköztelenség, a színezetlenség és a könnyedség, amelyek a szokásos módon a méretosztályt jócskán meghaladó testességgel, dinamikával és erővel egészülnek ki. A doboz különleges paraméterei ellenére megszólalásának karaktere barátságos és semleges, a technika egyáltalán nem akar a zene elé tolakodni.
Ebben az ársávban a Rodannak természetesen már számos nagynevű és kiváló ellenfele akad, azonban úgy vélem, bőven van annyi tudomány és kiemelkedő tulajdonság a „tarsolyában”, hogy biztos helye legyen ebben az erős mezőnyben is.


Quadral Aurum Rodan 9
Teljesítmény: nom./zenei: 180/300 W
Frekvencia átvitel: 28 Hz- 65 kHz
Váltási frekvenciák: 250, 3500 Hz
Érzékenység (dB/1W/1m): 86 dB
Impedancia: 4 Ohm
Tömeg: 990×220×350 mm
Tömeg: 31,5 kg
Ár: 1.549.990,- Ft

Forgalmazó: Stream Audio
Tel: 30/211-5253
www.streamaudio.hu

Dali gyárlátogatás

$
0
0

A 3 naposra tervezett "túra" utazás terén kicsit hosszadalmasra sikeredett, mivel szükség volt egy átszállásra is, így a repterek adómentes shoppjaiban is sikerült némi időt eltölteni! Mivel a meghívás több magyarországi kereskedőt is érintett, így jól telt az idő, hamarosan Dánia földjét koptattuk.

Az első nap némi városnézéssel, és a helyi éttermek specialitásainak megismerésével telt. Másnap azonban már belecsöppentünk a kötött programok javába, melyek csöppet sem a megszokott "unalmas" fejtágító stílusban zajlottak. Az előadások alatt a cég filozófiája, gyártási és fejlesztési törekvései is elhangzottak, és az is nyilvánvalóvá vált, hogy a termékek tervezésének fő mozgatórugója minden sorozatban a legtökéletesebb és leginkább univerzális sugárzók létrehozása! A gyárlátogatás során ez aztán szép lassan be is bizonyosodott...

Mint megtudtuk, minden sorozat (kivéve a Helicon és az Euphonia) dobozainak gyártása a dán gyárban készül, rengeteg kézi munka segítségével. Minden egyes hangsugárzó ami a gyártósorról lekerül mérésen esik át, és csak a megfelelt darabokat csomagolják, sőt a hibás darabokat nem is javítják, egyszerűen bezúzzák azokat! A gyárban komplex mérőrendszerek, a bejáratást elősegítő kamrák, és egy olyan speciális konténer is található, amely több szélsőséges környezeti hatás szimulációjával (UV, pár, hőmérséklet, stb.) nagyon rövid idő alatt akár 25 évet képes öregíteni a hangdobozon, így tesztelve annak időtállóságát! A látogatás során megnézhettük a Május 6.-án debütáló Ikon sorozat MKII-es változatának gyártását, valamint magunk is a futószalag elé állva elkészíthettünk egy-egy Ikon 2 MKII-es hangdobozt. Ezek után a Dali bemutatóterme felé vettük az irányt, ahol már vártak ránk a márka sugárzói a Concept sorozattól a legkomolyabb Megaline fantázianevű sugárzójáig, mely valójában a Dali Referencia munkája. Ez a sugárzó többször lett a világ legjobb hangfalai között is a leg....nem véletlenül.

Meghallgatása után mindannyian egyetértettünk abban, hogy bár sok márka sok terméke ment már át kezünkön, sok rendszert hallottunk, de ez mindazok felett áll, sőt össze sem hasonlítható velük, egyszerűen elképesztő hanggal rendelkezik! A sorozat valamennyi tagját meghallgatva az új MKII-es Ikon dobozok is fülügyre kerültek, és azt kell , hogy mondjuk, hogy a már bevált Ikon sorozatra sikerült rátenni egy lapáttal..nem csak a szokásos "ráncfelvarráson" estek át, komoly belső és külső munka gyümölcse érett meg!

Az idő hamar elszaladt, de sok programban vehettünk rész és rengeteg élménnyel, lettünk gazdagabbak, és sok hasznos információ birtokába tértünk haza melyek segítenek egy-egy hangdoboz ajánlása során, így segítve a márka érdeklődőit a lehető legjobb választás érdekében! Zárásként érdemes megnézni a gyárban készült képek kis összefoglalóját:

 

Szürke import - avagy a nagy árháború

$
0
0

Talán épp ezt a mentalitást próbálják meglovagolni azok a "kereskedők", akik úgy gondolják, hogy a hazai importőrt megkerülve hoznak be az országba - főként - műszaki cikkeket amit aztán kínosan kedvező áron értékesítenek.

De hát mi ezzel a baj? Beléptünk az EU-ba, nem? Nyithatunk cukrászdát Bécsben, vagy akár bármit behozhatunk kintről!? Igen, ez így van, és ezzel semmi probléma nem lenne mindaddig, amíg nem értjük meg, hogy mi hogyan működik! Jelenleg a vásárló azt látja, hogy két azonos műszaki cikk között hihetetlen ár különbségek lehetnek. Talán mondani sem kell, hogy a hazai hivatalos importőr hálózatába tartozó kereskedők kivétel nélkül messze drágábban adják ugyanazt, mint a szürkeimporttal foglalkozó cégek! A különbség sokszor nem is csekély...ezért joggal alakult ki a kép a vásárlóban, hogy a hazai importőrök a csúnya gonosz haszonlesők (amit egyébként még egy szürkeimportőr honlapján is olvashattunk), míg vannak a jó fiúk, akik végre olcsón adják nekünk ugyanazt a terméket!

A különbség mint mindig itt is a részletekben rejlik. Egy magyarországi viszonteladó az itthoni hivatalos importőrtől vásárol míg a "szürke importőr" külföldi országból kevésbé legális formában az ottani nagykereskedelmi vagy néha akár a kiskereskedelmi lánc egy tagjától.

Azt, hogy hogyan tudnak bizonyos termékeket akár jóval a hivatalos fogyasztói ár alatt árulni, több nem igazán legális mód lehetővé teszi.....ezek taglalása nem a mi feladatunk.....

A probléma a vásárlók nagy részénél akkor kezdődik, amikor a kiválasztott terméket meg szeretné nézni, ki szeretné próbálni, esetleg szaktanácsot szeretne kapni, és a vásárlás után esetlegesen felmerülő kérdésit is fel szeretné tenni....nos első körben ez az amit általában nem lehet elvárni, ami miatt nem egyszer a vásárolt márka hírneve csorbul, mert a vásárló szaktanács hiányában nem azt vásárolta amire szüksége lett volna.....és ennek bosszúságát a márkán tölti ki.

Tegyük fel az előbb kérdésekre a választ a vásárló egy egyébként hivatalos magyarországi forrásból értékesítő cégnél megkapja, de úgy dönt (most a kellő tudás birtokában, amiért a kereskedő bemutatótermet és készletet tart, szakmai továbbképzéseken vesz részt, reklámoz stb.), hogy mégis egy jóval kecsegtetőbb helyen vásárolja meg (először csak megrendelni tudja, hiszen raktáron általában semmi nincs) a terméket. ez alapvetően nem etikus magatartás, de természetesen pénztárca oldalról vizsgálva vonzónak tűnik. (a tapasztalatok alapján, sajnálatos módon mindig csak rövidtávon)

Az áru megérkezésénél jön a következő kényes téma:

  1. kiderül, hogy a termékhez nem jár magyar nyelvű leírás
  2. számlát sem mindig, vagy csak külön kérésre adnak
  3. nem hivatalos magyar garancialevelet adnak (Pioneer készülékeknél ez a 3 év helyett 1 vagy 2 év)

Ha valaki ezen is túlteszi magát akkor már csak azért kell "szorítania", hogy a készülék Murphy törvényei alapján ne hibásodjon meg, mert akkor egy hosszú és idegőrlő folyamat veszi kezdetét.

Kérdem én megér ez pár ezer vagy drágább készülékeknél (még inkább) pár tízezer forintot.....ezt mindenki maga dönti el....én úgy gondolom nem.

Itt érdemes megemlíteni a jelenleg érvényben levő hatályos garanciális jogszabály legfőbb kitételeit, ami jóformán abban merül ki, hogy a forgalmazónak "törekednie kell a készülék minél hamarabbi garanciális javítására". Megszűnt tehát a 15 nap csere készülék majd újabb 15 nap és készülékcsere metódus..egyedül a három napos cseregarancia van érvényben.

A témával kapcsolatban sok gondolatot lehetne még írni de a teljesség igénye nélkül érdemes eme pár linken tájékozódni, ahol emberek már megégették magukat......

Zárszóként hangsúlyoznom kell, hogy cégünk csak és kizárólag magyarországi importjogú, hivatalosan forgalmazott termékeket árul, számlával, magyar nyelvű leírással, így áraink természetesebben magasabbak egyes az előbb említett cégek árainál...azokkal árharcba bocsátkozni nem tudunk és nem is kívánunk! Ami sokkal fontosabb az az, hogy a nálunk vásárló ügyfelek szintén kedvezményesen, JÓ SZÁJÍZZEL és megfelelő SZAKTANÁCSOK, GARANCIA, MAGYARNYELVŰ LEÍRÁS birtokában fejezik be a vásárlást.

NAD C326 teszt

$
0
0

A közkedvelt Source Direct kapcsoló helyett itt például egy ToneDefeat nevezetűvel találkozunk. A kettő között annyi a különbség, hogy ez utóbbi csak a hangszínszabályozót iktatja ki, mint nemkívánatos áramkört, a balance-szabályzó használható marad, bár a potméterek is egy kicsit bele tudnak szólni a hangzásba, főleg az olcsóbbak, de a NAD termékeinél mindenre figyelnek, így minőségi alkatrész került erre a helyre is.

További különbség, hogy MM phono bement nincs, lemezjátszó hallgatásához a cég külön dobozt árul, amely MC hangszedőt is képes fogadni. Jómagam éppen most tértem át egy alacsony kimenetű modellre. Mindenkit biztosíthatok, hogy finoman szólva nem hátrány, ha e téren a készülék nem köti meg a kezünket. A meglehetősen drága külső illesztőegységekre, amelyek az MM bemenetet alakítják át MC bemenetté most inkább nem térek ki, az egy másik cikk témája lehet. Az első bementi csatlakozópár alapállapotban a vonalszintű kimenettel ellátott ilyen-olyan mobil készülékeké, ide köthető például a lemezjátszó erősítő szintén vonalszintű kimenete. Akik a lemezjátszót csak hírből ismerik, azok lehet, hogy unatkoztak egy kicsit az előző rész elolvasásakor.

A kezelőszervek a japán gyártók készülékeitől eltérően katonásan, egy sorban helyezkednek el, és ugyanez érvényes a fejhallgató kimenetre is. A hordozható készüléket elölről is bedughatjuk egy 3,5 mm-es jack aljzatba. Ez, a füles kimenet mellett található és aranyozott kivitelű, a középen lévő, tekintélyt parancsoló hangerőszabályzó helyett pedig egy praktikusan, jobb kéz felől elhelyezett diszkrétebb méretűvel találkozunk. A ledek a manapság divatos kék színnel világítanak, ami kicsivel megnyerőbbek, mint a régebben használatos zöld ill. piros fényűek.

A készülék belvilága impozáns, egyetlen, nagy méretű, kék színű nyomtatott huzalozású lemezen van minden, és a kisjelű fokozatokban is nagy áramú tranzisztorokat találunk.

Ránézésre tehát igazi audiofil termékkel van dolgunk, a többi majd a meghallgatásnál dől el.

Egyetlen hiányérzetünk abból adódhat, hogy nincs külön felvételi forrásválasztó kapcsoló, így hangfelvételnél csak a felvenni kívánt műsort hallgathatjuk, vagy a jelforrásból, vagy magából a felvevőből. Ez utóbbi célra szolgál, a forrásválasztó megkerülését lehetővé tevő monitorkapcsoló. Az igazság az, hogy a számítógépes torrentoldalak iszonyú mértékű elterjedése miatt, ennek a funkciónak a jelentősége, már csaknem a nullával egyenértékű.

Ami valóban a NAD erősítők védjegye, az a Soft Clipping szolgáltatás, amely nagy hangerőnél megakadályozza a magassugárzó tönkretételét túlvezérlés esetén. Az üzemmódot a készülék hátulján lehet aktivizálni egy apró kapcsolóval, és elöl egy led jelzi az üzemi állapotot. Az elő és a végfokozat egyébként bontható, tehát egy esetleges továbblépésnél ezt a két részegységet külön is használhatjuk. A készülék örökölt néhány torzítás csökkentő megoldást a NAD Master szériából, ezek között van Bjorn Erik Edvardsen Distortion Cancelling-nek keresztelt áramköre, valamint egy BEE clamp-nak nevezett megoldás a tápegységben.

A készülék bemenetválasztó és hangerőszabályzó funkciói táv vezérelhetőek.

 

Igy hallottuk:

A készülék hangja audiofil jellegzetességeket mutat, rendkívül letisztult, simulékony, talán a vokális komolyzenét leszámítva az összes műfajban jól szerepel. Nem döngeti a hangszórót, ahogy némely gyártó termékei szokták, dinamikában jó értelemben vett visszafogottság jellemzi. Úgy is mondhatjuk, e téren a készülék teljesen őszinte, nem igyekszik mindenáron letaglózni a hallgatóságát, ami sajnos elég gyakori az erősítők világában.

A közép  és magastartománynál, a tisztaság javítása érdekében a hangzás-balansz felfelé billen, ami kellemesen lágy, de túlzottan fényes hangot eredményez. Ezt a kórus és a szóló szoprán tónusa nem hálálja meg, és ilyen műveken a hangerőszabályzóval kénytelenek leszünk óvatosan bánni. Erre persze sok hifista mondaná, hogy „Na és ez kit érdekel?”. A készülék mentségére legyen mondva, hogy a meghallgatáshoz használt feltűnően nyitott hangzású B&W hangsugárzópár ezt a hibát fel is nagyította. Sötétebb tónusú hangdobozt érdemes választani, akkor valószínűleg minden a legnagyobb rendben lesz. Kiváló minőségű ilyen termékek találhatók a KEF és a Dynaudion palettáján, de érdemes figyelembe venni, hogy a hangsugárzó akkor passzol a legjobban az elektronikához, ha az ára nagyjából az erősítő és a CD-játszó árának összege. Tehát nem szerencsés a belépő kategóriás hangdobozok között kutakodni, ráadásul, kisdoboz vásárlása esetén, még a hangdoboz állvány is külön tétel.

Mivel a készülék a fejhallgató kimenet jelét a végerősítőről veszi, ugyanezek a megállapítások érvényesek, annak a hangminőségére is.

Most jól fog jönni a bontható elő végfok pár, mert egyenként meghallgatva őket gyorsan kiderül, hogy hol van a kutya eltemetve. Nos, a nyomozás eredménye egyértelműen az előerősítőhöz vezet, a végfokozat minden mércével mérve kiváló, leszámítva azt, hogy a tápegység mérete miatt a házat nem fogjuk lebontani vele.

Összegzés:

A végeredményt tekintve impozáns, belépő szintű audiofil erősítőről beszélhetünk, amely a nyugodtabb hangú hangsugárzók ideális partnere lehet, és némi ízelítőt ad a magasabb kategóriájú készülékek hangzásából, annál is inkább, mivel ez a hangzás balansz még a méregdrága kategóriákban se gyakori. Erre magam is tudnék mondani néhány példát.

AV-Trend és Hifi Show képekben...2013

$
0
0

Cégünk a kiállítás ideje alatt nagyon sok érdeklődővel, és nagyon sok pozitív,  és persze némely negatív kritikával gazdagabban, a háta mögött tudja a 14. AV-Trend és Hifi Show kiállítást, mely egyben az Audia Flight termékek első magyarországi bemutatja is volt. Úgy gondoljuk, a sok munka, és kitartás meghozta gyümölcsét, és bár biztosan nagyon sok dologban lehetett volna még javítani, hiszen a jó pap is holtig tanul, mégis a rendelkezésre álló idő, és helyszín adta lehetőségeket figyelembe véve  betekintést tudtunk nyújtani a kiállított készülékek tudásából. Nagyon köszönjük a látogatók érdeklődését, elismerő szavait, és maximáslian adózunk azok előtt a kollégák, kiállítók előtt is, akik színtén pénzt, energiát nem kímélve elhozták termékeik legjavát. Úgy gondoljuk, a kiállításon, bár szubjektív dolog, de több jó hang is fülügyre volt vehető, így volt lehetőség élményekkel gazdagabban hazatérni. A kiállításról és a szobáinkról készült képekkel köszönjük mindenkinek aki kilátogatott a rendezvényre, aki esetleg pedig kihagyta, annak sem kell elkeserednie, hiszen a hétvégén (2013-11-16 - 2013-11-17) még pótolhat, és kilátogathat a most megrendezésre kerülő Audio & Vision Show-ra, mely a Westend Hillton szállodában vár mindenkit! (Mi ott leszünk :) ) AUDIO & VISION SHOW 2013

Az építés örömei:

Házimozi és Hifi Show 2013

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

Házimozi és Hifi Show 2013 - Stream Audio

 


Audio és Vision Show 2013 - összefoglaló

$
0
0

Immáron a hátunk mögött tudhatjuk a 2013-as Audio és Vision Show-t is, melyen, az előzetes tervekhez képest nem egy, hanem két szobával, két különböző rendszer összeállítással mutattuk be a kiállításra látogatóknak a cégünknél még frissnek számító Audia Flight High-End komponenseket.

Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.

Az „M” szinten a Dán Dali hangsugárzói közül, az Epicon 2-es monitor doboz, és az Epicon 6-os álló hangsugárzó volt hallható, Audia Flight Three integrált sztereó erősítő és CD páros, valamint Audia Flight Two integrált erősítő és Audia Flight CD One M CD lejátszó segítségével. A kábelezés és az áramálltás tekintetében Harmonic TechnologyNordost és Isotek márkák segítették a rendszer elemeinek összeköttetését.

Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.

Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.

Nagyon sok látogató elégedetten időzött több tíz perceket is itt, és sok pozitív visszajelzést kaptunk a hallott hang tekintetében, de persze előfordult negatív kritika is…hát ilyen a „pop-szakma”…a hallott hang erősen szubjektív, így nem lehet mindenkinek megfelelni, pláne nem egy, egy napos setup után. Az emeleti szinten, a 110-es szobában a JVC DLA-X35-ös vetítővel megjelenített 240cm széles látható képé volt a főszerep. A hangért a Stream Audio Kft. kínálatában új terméknek számító, de a bemutató teremben már meghallgatható Focal Diablo Utopia front és Focal 826 VW SE háttér sugárzó volt a felelős, szintén Audia Flight elektronikákkal, melyek kicsit trükkösen voltak bekötve.

Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.

Az alap koncepció az volt, hogy a vetített kép mellé rendhagyó módon sztereó hangot prezentálunk, koncert felvételek lejátszása közben, azonban a Focal termékek hazai importőre a Penna Média Kft. közreműködésével lehetőség nyílt egy érdekes demo opcióra. Ez nem más, mint az újdonságnak számító dupla kétmikrofonos 24bit / 96Khz-es audiophile natív felvételek lejátszása, mely az Andrasev testvérek (Andrasev Milán – Andrasev Ákos (Andramedia Kft)) keze munkáját dicsérik. (ezúton is köszönjük a segítségüket!)

Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.

Ezek a felvételek elsősorban komolyzenei előadások során készülnek, speciális eszközökkel, különleges felvételi körülmények között, mindennemű utólagos beavatkozás nélkül.  A végeredmény olyan fantasztikusan nagy dinamikával, és jelenlét érzettel megáldott hang, ami az eddigi kétmikrofonos sztereó komolyzenei műveknél nem elérhető. Mivel azonban itt valós 4 vagy akár 6 csatornában történik a felvétel, így szükségessé vált a rendszer sztereóról több csatornássá való bővítése. Ezt egy Oppo BDP-105-ös lejátszó pre-out többcsatornás kimenete segítségével oldottuk meg, aminek is a front és háttér kimenetei az Auda Flight One sztereó integrált erősítőbe csatlakoztak. Ez az erősítő sztereó készülék létére rendelkezik egy 6 csatornás be és kimenettel, mely előerősítőként is funkcionál. A Flight One készülékből kijövő front oldali előerősített jel végül az Audia második legnagyobb A-osztályú végerősítőjét hajtotta, az Audia Flight A-100-at, mely Dynavoice Silverstar kábellel csatlakozott a Diablo Utopia csatlakozóira. A háttér sugárzók meghajtására pedig a Flight One saját beépített erősítője gondoskodott. A kellő mélytartomány megjelenítése végett, na meg a frontsugárzók legalsó jelenlét érzetének megjelenítése érdekében a Dynavoice új sorozatú zárt mélysugárzója, a Thunder T-12 volt bekötve. A rendszert itt is Isotek tápellátás szűrte, és látta el a megfelelő áramigénnyel.

Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.

A megszólalás itt sem volt 100%-os de igyekeztünk a lehető legjobbat kihozni a rendelkezésre álló idő, és lehetőségek tekintetében, mely úgy érezzük valamelyest sikerült, hiszen többen a legjobb hang gyanánt jellemezték a hallottakat. A kiállítás során vegyes koncertfelvételek mellett minden egész órában negyed órás komolyzenei felvételek bizonyították, hogy igenis van új a nap alatt, hiszen szinte állandóan teltházas bemutatókat tarthattunk az érdeklődők számára. 
Az emeleti szobában a fentiek mellett a Focal új Chorus 700-as és 900-as Aria sorozatú len anyagú membránokkal szerelt hangsugárzói, az electra sorozat monitor doboza és az elsősorban studió célokra fejlesztett, azonban az otthoni gyarkolatban is tökéletes SM9-es utopia hangszóró készlettel rendelkező aktív stúdió monitor sugárzó is megtekinthető volt. A 2013-as év legjobb fejhallgatója is fülügyre vehető volt ugyanitt, hiszen a Focal Spirit One bárki számára hallgatható állapotban díszelgett az asztalon. 
A 110-es szoba adott még helyet a szintén nemrég a kínálatba került Ortofon hangszedők, kábelek és kiegészítők apróbb kiállításának, mely igen nagy népszerűségnek örvendett az analóg párti hifisták körében. 


Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.

Audio és Vision show 2013 Stream audio Kft.
Audio és Vision show 2013 ORTOFON
Úgy érezzük jól sikerült a kiállítás, mely természetesen a látogatók, érdeklődők érdeme is, hiszen a befektetett energia, a rengeteg munka meghozta gyümölcsét és sok elismerő dicséretben lehetett részünk. Ezt mindenképp köszönjük, és reméljük, hogy jövőre újra találkozunk a Westend Hilton falai között. 

Aki esetleg lemaradt, vagy úgy érzi, hogy szeretné a kiállításon látott termékeket újra meghallgatni, kellemesebb és kedvezőbb körülmények között, azt egy előzetes egyeztetés után várjuk cégünk bemutató termébe. 

cikk: Stream Audio 

Dynavoice Silver Star hangsugárzó kábel teszt

$
0
0

Volt szerencsénk kipróbálni a Dynavoice topkategóriás hangfalkábelét, a Silverstar modellt, mely kizárólag 2,5 méteres hosszban kapható, moduláris csatlakozókkal. Sokan kíváncsiak arra, hogy egy ilyen gondosan megépített, tekintélyes megjelenésű kábel, amit hangfalgyártó cég készített, mire képes. Most eláruljuk, hogy mi mit hallottunk!

 

Miért fontos a hangfalkábel?

A hifi rajongók többsége tisztában van vele, de laikusok jogosan tehetik fel a kérdést, hogy ugyan mi jelentősége van egy hangfalkábelnek: "hiszen csak sima elektromos jel halad át rajta, nem mindegy, hogy miből van és milyen vastag?" - A valóság sajnos nem ilyen egyszerű. Az audiofil és high-end hangfalak rendkívül érzékenyen reagálnak az előttük álló komponensekre, pontosabban azok áramvezető tulajdonságaira. Korábban is írtunk teszteket pl. HDMI vagy analóg sztereó RCA kábelekről (sőt, USB vezetékről is!), érdemes ezeket elolvasni, mert sok olyan dologra fény derül, amiket még mi magunk se gondoltunk volna. Egy komoly minőségű hangrendszer minden komponense fontos, de ha szigorúan a kábeleket nézzük, bizony a hangsugárzó kábellel érhetjük el a legnagyobb változásokat. Ami a legfontosabb: a hangfalkábel gyökeresen nem teszi jobbá a rendszert! Legjobb esetben is csak az a célja, hogy kihozza készülékeinkből az optimális teljesítményt. Nem gyökeresen változtatja a végeredményt, hanem finomhangolásra szolgál. Semmit nem tesz hozzá a hangzáshoz, csak elvenni tud belőle.

Párosítás ésszel

Ha azt vesszük figyelembe, hogy egy hifi rendszer teljes összegének kb. 15%-át érdemes kábelekre költeni, akkor egyszerűen kiszámolható, hogy milyen összeállításhoz érdemesSilverstar kábelt alkalmazni. Például márkán beül maradva, ha veszünk egy Dynavoice Definition DF-6 álló hangfalat (párja kb. 230 000 Ft) és hozzá egy középkategóriás sztereó erősítőt lejátszóval, ott a Silverstar kábel abszolút megér egy próbát. De ha jóval magasabbra tesszük a lécet és veszünk mondjuk egy B&W CM 9 álló hangfalat (párja kb. 770 000 Ft) hasonló árfekvésű erősítővel, oda minimum ilyen kategóriájú kábel dukál!

Dynavoice Silverstar hangfalkábel

Első benyomások

Dynavoice Silverstar készítői láthatóan mindent elkövettek, hogy termékük külseje az ujjnyi vastagságú, high-end kábelekével összemérhető legyen. Koncepciójuk bevált, de néhány dolog szemet szúrt: Például nagyon jó és praktikus tulajdonság, hogy a Silverstarcsatlakozóit magunk cserélhetjük bármikor, kedvünk szerint. Kapunk alapkiszerelésben 8 db sarut és 8 db banándugót, melyek menetes kialakításuknak köszönhetően rácsavarhatóak a kábel végeire. Sarut elsősorban álló hangfalakhoz érdemes használni (amelyeknél alacsonyabbra került az aljzat), állványos típusoknál a kábel súlya miatt előfordulhat, hogy meglazul a csavarmenet. A banándugókkal ilyesmire nem kellett figyelni, felszerelésük nagyon könnyedén, néhány röpke perc alatt lezajlott. Vastagságából kifolyólag a kábelt nagyon nehéz szűk helyeken elvezetni, de viszonylag jól hajlítható. A kábelek hossza (2 x 2,5 méter) letisztult, egyszerűen elrendezett sztereó összeállításhoz elég, de ha a vezetéket át kell fűzni az állványon, vagy körbevinni a bútor mögött, ott lehet, hogy a Silverstar hossza pont kevés. Egyféleképpen deríthető ki, hogy otthonunkba befogadható-e ez a kábel: vásárlás előtt mérjük le a neki kiszemelt helyet! Még egy apróság: a Silvertar irányítottsággal rendelkezik, kis nyilak mutatják a köpenyen a jel haladási irányát. Ha fordított irányba kötjük be a kábelt, azzal nem követünk el végzetes hibát, de a legjobb eredményt rendeltetésszerű bekötéssel érhetjük el.

Dynavoice Silverstar hangfalkábel keresztmetszete

Hangminőség

Bejáratás után több rendszeren is kipróbáltuk a Dynavoice Silverstart, kísérletezve, hogy különféle hangfalakból milyen változást kapunk. Összességében nagyon tetszett a hangja, nem meglepő módon erős középkategóriás vagy audiofil rendszereken mutatja meg hiánytalanul képességeit. Az ezüstözött hangfalkábelek sokszor kicsit a magasba "húznak", rossz esetben hajlamosak a részleteket túl lelkesen tálalni. Furcsa módon, ahhoz képest, hogy a Silverstarvalamennyi vezetőszála ezüstözött bevonatú, egyáltalán nem éreztük erőltetettnek a magas frekvenciákat, sőt. Néhol pont az tűnt fel, hogy az rendkívül élénk, csattanó, rezdülő effektusok is finomabban, gyöngédebben szólalnak meg, mint korábban, más kábelekkel. Ebből eredően vigyázzon az, aki jelenlegi hangrendszerében amúgy is kevesli a magashangokat, mert a Silverstar ilyen téren nem fog neki többet nyújtani! Ellenben ha valaki fárasztónak találja hangsugárzója túlzott, hosszútávon fárasztó felbontását, akkor egy ilyen kábel nagy valószínűséggel moderálhat az érces részleteken.

Tehát miért tetszett nekünk a Silverstar? A részleteket és a hangok irányát mérnöki pontossággal adja elő. Eleinte kicsit furcsa is volt, hogy a korábbi kábelhez képest a Dynavoice fekete anakondája jobban igyekszik megragadni még a legapróbb rezdüléseket is. Hangerőtől függetlenül szinte nagyítóként tárja elénk a hangyányi részleteket, de közben a dinamikát és a hangszínpad mélységét megőrzi. És mivel szigorúan kezeli a teret, a hangok még véletlenül sem olvadnak össze egymással. A zenében minden és mindenki feljebb emeli térbeli akusztikai határvonalait a Silverstar tolmácsolásában. Nehéz megfogalmazni, hogy milyen jellegű sterilitást adott a Dynavoice vezetéke: kicsit az az érzésünk támadt, hogy a kábel minden hangszert külön-külön akar nekünk bemutatni. Ez legjobban egy Chesky Recordsfelvételén derült ki, mikor a Dynavoice-ra váltottunk, szinte falak ékelődtek minden egyes hangszer közé. A zongora szigorúan a bal sarokból szólt, a trombita szigorúan hátulról, a dobok szinte kizárólag jobbról. A nagy és tágas tér visszhangjai is csak szerényen, fegyelmezetten érkeztek hozzánk. Visszaváltva a másik kábelre, ugyanez a felvétel szétszórtabbnak, lazábbnak, csilingelőbbnek tűnt. És nem tudtuk eldönteni, melyik kábel számít jobbnak, valószínűleg hallgatója válogatja.

Dynavoice Silverstar hangfalkábel

Végítélet

Attól eltekintve, hogycsak egyféle hosszban létezik, a Dynavoice Silverstar hangfalkábelegyeseknek igazi mentsvárként szolgálhat. Aki már most is maximálisan elégedett otthoni hifi rendszerével, annak nem szükséges kipróbálnia, aki viszont korábban elhanyagolta a hangfalkábel kérdését és érzi, hogy hangsugárzói bizonytalanul viselkednek, meglepő eredményeket érhet el vele. Ha pontosabb térábrázolásra, finomított magas frekvenciákra és nyugtató karakterre van szükség, egy ilyen vezeték segítségével megkapjuk őket anélkül, hogy a rendszerünk egyéb pozitív tulajdonságai csorbulnának. Akinek elsőre megtetszik aSilverstar hangja, az szinte biztos, hogy többé nem akar majd ehelyett újabb hangfalkábelt vásárolni.

Dynavoice Silverstar hangfalkábel

Műszaki adatok

Kábelhossz: 2 x 2,5 m
Kialakítás: irányított
Belső vezeték anyaga: ezüstözött réz
Csatlakozók: moduláris, aranyozott csatlakozók
Tartozékok: 8 db banándugó, 8 db sarus csatlakozófej

Iránytű

Ár: 49 990 Ft
Forgalmazó:

Stream Audio Kft.

+36-30-530-61-92

+36-30-211-52-53

1142 Budapest, Szatmár u. 54/b

www.streamaudio.hu

Mérleg

 + Tekintélyt parancsoló, jóval drágább kábeleket idéző megjelenés

 + Cserélhető csatlakozók

 + Enyhén finomkodó karaktere mellett gondosan megőrzi a legapróbb zenei részleteket is

 + Az esetek döntő részében megtartja a készülékek hangzásbeli előnyeit (és hátrányait is)

 - Csak 2,5 méteres kiszerelésben kapható

 - A sarus csatlakozó nem minden hangfallal kompatibilis

Szubjektív vélemény 1 - 5

Hangminőség: 5
Kivitel: 4
Ár/Érték arány: 4 

Forrás: AV-Online.hu

Dynavoice Silverstar hangfalkábel

Az AURUM PHONOLOGUE és QUADRAL hangsugárzók hivatalos magyarországi képviselete lettünk!

$
0
0

 

aurum phonologue quadral

Alig telt el egy kis idő a hifi és házimozi kiállítások óta, melyeken cégünk új termékcsaládja az AUDIA márka High-End készülékei nagy sikerrel debütáltak, máris egy új márkát van szerencsénk bemutatni a kínálatunkban. Az új kicsit megtévesztő, hiszen az AURUM PHONOLOGUE és QUADRAL márka ismerősen cseng az „öreg” hifisták fülében is, sőt a patinásnak nevezhető, több mint 30 éves német cég annak idején, Magyarországon is sikeresen fedte le a belépő kínálat, a közép felső kategória és a High-End kereslet igényeit.

aurum phonologue quadral

Több mint 30 év balról jobbra...

Új azonban mégis, hiszen cégünk jelen helyzetben kizárólagos disztribútori státuszban vállalta fel a két neves márka képviseletét, melyek szülőhazájukban messze az egyik legkeresettebb hangdobozokként említhetőek. A hangdoboz kínálat manapság már hatalmas… az átlagos felhasználó már nem is igazán tud dönteni, hiszen a termék adatlapok útvesztőjében szinte csak a meghallgatás lehet némiképp támpont. Az AURUM PHONOLOGUE és QUDRAL kínálata igen széles, de a két márka szortimentje mégis szétválasztható. Míg az AURUM elsősorban a tökéletes zenei reprodukciót célozza meg termékeiben, melyekhez kimagasló minőségű anyagokat és egyedi innovációkat használ, úgy a Quadral ott folytatja mindezt ahol az AURUM abbahagyja… és egész a belépő ársávig kínál lehetőséget az elsősorban csak házimozizással, vagy/és könnyűzene, háttérzene hallgatással kikapcsolódni vágyó tulajdonosainak.

aurum phonologue quadral

 

aurum phonologue quadral

 

Az AURUM kínálatában jól megfigyelhető, hogy noha a több mint 30 éves szakmai tapasztalat jelenléte mellett tradicionális hangdoboz építés is jelen van, mégis évről évre egyedi, és a tökéletességig csiszolt újdonságok is megjelennek a kész termékekben. Ilyenek többek között a már régóta ismert ribbon magas sugárzók, melyek rendkívül nagy sávszélességgel, extrém gyors és tiszta karakterükkel jól ismertek a High-End világ termékei között. A saját fejlesztésű ALTIMA mély és mély/közép hangszórók, az állítható hangváltók, a silány belső kábelezés helyett, minőségi, elismert gyártó kábeleit használó belső összeköttetés, a vastag merevített oldalfalak, a nyomókamrás mély sugárzó kialakítás mind hozzájárul ahhoz, hogy az AURUM PHONOLOGUE hangfalak a legtökéletesebbek között szerepeljenek a világ minden pontján.

aurum phonologue quadral

Mindezt megkoronázza a rendkívül igényes külső pácolt fafurnér vagy magas fényű lakkozott borítás, mely minden esetben szigorú minőség ellenőrzésen megy át.

aurum phonologue quadral

A kategóriában kisebb QUADRAL hangfalaknak sincs azonban mit szégyenkezniük, hiszen hasonlóan „nagytestvéreikhez”, itt is számos, a kategóriájában egyedi és annál túlmutatóbb technikai ötletek, alkatrészek segítik a megszólalást, hogy azok örömet okozzanak, mind házimozi, mind sztereó üzemben. A gyártó biztos a dolgában, így nem is kérdés, hogy a termékeire 5 év garanciát vállal, mely igen megnyugtató, egy-egy drágább tartós termék esetén!

aurum phonologue quadral

 Quadral Platinum M 

aurum phonologue quadral

Quadral Chromium Style

aurum phonologue quadral

Quadral Signo

aurum phonologue quadral

Quadral Argentum

Mindent összevetve bízunk benne, hogy a jövőben sokan elégedetten használják majd, ki-ki a saját igényeihez és lehetőségeihez képest az AURUM PHONOLOGUE és QUADRAL termékeit, de az biztos, hogy érdemes számba venni és egy meghallgatást eszközölni vásárlás előtt, aminek most már Magyarországon sincs akadálya. Mindenkit várunk sok szeretettel cégünk bemutatótermébe, ahol az AURUM PHONOLOGUE és QUADRAL kínálatának java megtekinthető, kipróbálható.   

Quadral Platinum M40 és Aurum Vulkan VIII díjak

$
0
0

Tegnap este, a Hard Rock Cafe Münchenben - 

Sascha Reckert a quadral vezető tervező mérnöke büszkén mutatja be a quadral hangsugárzó legújabb begyűjtött díjait: 

"Goldenes Ohr 2014" - Platinum M40 (álló hangsugárzó kategória 2000EUR-ig)

"Goldenes Ohr 2014" a AURUM ALTAN Aktiv (kompakt hangszóró, 2000EUR-ig) 

"Stereoplay HIGHLIGHTS 2014" AURUM VULKAN VIII R (álló hangsugárzó kategória 10000EUR-ig)

Thiel Audio High-End hangsugárzók a Stream Audio kft. forgalmazásában...

$
0
0

A Stream Audio kínálata ismét - pár hónapon belül már a harmadik - nagy névvel, világmárkával gyarapodott. Az Audia és a quadral után a THIEL került fel a palettára és a tőlük elindított első high-end hangfal szállítmány, napokon belül megérkezik a zuglói bemutatóterembe.

Az USA Kentucky államában, bő 30 évvel ezelőtt alapította Jim Thiel a saját magáról elnevezett, a THIEL Audio Products Company vállalatot. Természetesen sztereó hangfalpárok tervezésével és készítésével indítottak, ezek emblematikus képviselője volt a Model 03. Jim Thiel és mérnökei mindenkori legfőbb célkitűzése, tervezési filozófiája az elérhető legtermészetesebb hangzás létrehozása.

thiel audio high-end hangfal

A Thiel Audio főhadiszállása Kentuckyban, az Egyesült Államok területén található. A magántulajdonban álló manufakturális jellegű cég tulajdonosa Jim Thiel, aki immáron több mint 30 éve fejleszt és épít high-end hangsugárzókat. A cégen belül több mérnök segíti a folyamatos kutatási és tervezési fázisokat, és a gyártás is saját kézben, kézi összeszereléssel jön létre. Ez garantálja, hogy a Thiel Audio vásárlói a lehető legjobb termékeket kapják a pénzükért.

thiel audio high-end hangfal

A különleges és innovatív formaterveket szintén a tulajdonos elképzelései alapján készítik mérnökei, így garantálva a kimagasló hangminőséget. A Thiel tervezési filozófiája és vállalati meggyőződése, hogy a zene olyan érzelmeket közvetít, amelyeket csak úgy lehet megjeleníteni, ha az tökéletes reprodukción keresztül történik.

thiel audio high-end hangfal

A múlt nagy sikerei közül, többek között 1978 hozott nagy áttörést, amikor is debütált a Model 03-as hangsugárzó, mely úttörő volt a koherens, pontos fázis és idő leképzésben. Mára ez a platform a későbbi Thiel hangsugárzók alapja lett.

thiel audio high-end hangfal

Az elmúlt 30 évben a Thiel Audio igazi unikum lett a high-end piacon. Egyedülállóan megdöbbentő módon, több mint 55 igen komoly elismerést, és a nemzetközi szaksajtó abszolút díjait zsebelte be. Ezek közé tartozik 22 innovációs és dizájn díj, és több mint 11 „év terméke” díj is.

thiel audio high-end hangfal

Többek között a gyártó zászlóshajóját, a CS3.7-et a Stereophile lap a világ egyik legjobb audiophile termékének nevezte.


A Thiel Audio termékek a világon szinte mindenhol, több mint 30 országban elérhetőek. A Stream Audio Kft. jóvoltából immáron Magyarországon is megvásárolhatóak.

Quadral Aurum Altan VIII monitor sugárzó teszt

$
0
0

Kicsiben is nagy…az elődök nyomában

Ismét kitűnő hangsugárzó-márka tűnt fel a hazai kínálatban. A Quadral impozáns megjelenésével, igényes kivitelével és nem utolsó sorban élvezetes, megnyerő hangjával vált népszerűvé a hazai „audiófülek” körében. A múlt század utolsó éveiben és az ezredfordulón korszerűsítették a Phonologue sorozatot így lett Aurum, ez a sorozat tükrözi igazán a cég elkötelezettségét a legmagasabb minőség elérése felé. A fejlesztés mindig is nélkülözte az anyagtakarékosságot, akkor is, most is a technológia csúcsán járnak.

quadral aurum altan VIII high-end hangfal teszt

Kivitel: Két-utas, Bass-reflex rendszer
Teljesítmény: 70/120 Watt
Frekvencia átvitel: 38Hz – 65.000 Hz
Keresztezési frekvencia: 2400 Hz
Impedancia: 4/8 Ohm
Érzékenység (dB/1W/1m): 87 dB
Magas hangszóró: Ribbon
Közép-mély hangszórók: 170 mm Ø ALTIMA®
Méretek: 405×222×345 mm
Tömeg: 12,6 Kg
Ár: 479.990 HUF
Forgalmazó: StreamAudio Kft.

A klasszikus kétutas rendszerű „hangszer” felső szintjére a Quadral saját fejlesztésű szalagsugárzója került. Egy-vonalban alatta egy 170 mm-es ALTIMA® (alumínium, magnézium, titán kompozit) membránú közép mély sugárzót építettek be. Mindkettő High-Tech a maga kategóriájának csúcsát reprezentáló gyártmány. Az alumínium, magnézium, titán kompozit membrán igen könnyű és rendkívül merev. A motor lágy felfüggesztése szinte akadálytalan mozgást tesz lehetővé. A gumiperem a gyártó szerint meglehetősen hosszú élettartamú. Erre utal a 10 évnyi teljes körű garancia is. Az alkalmazott hangváltó gondosan tervezett, igényes alkotóelemekből megépített, 24 dB/ oktáv meredekséggel, a keresztezési frekvencia 2400 Hz-nél van. A belső kábelezésnél nagyon jó minőségű Real Cable vezetékezést használnak. Az érzékenység 86 dB, 4és 8 Ohm-os végerősítő is könnyen meghajtja.

quadral aurum altan VIII high-end hangfal teszt

Az „asztalosmunka” igényes, már-már művészi színvonalú. A 19 mm-es MDF kabinet nívós fafurnér borítást kapott. A lekerekített íves forma gondos tervezés eredménye. A „rádiuszok geometriájával” csökkenthető a káros reflexiók kialakulása. A doboz kétutas basszus-reflex rendszerű. A kimeneti nyílás a hátsó oldalon helyezkedik el. Ennek láttán felmerül a kérdés, hogy egyáltalán polcra helyezhető-e ez a hangdoboz, mert a hátsó fal és a hangsugárzó között célszerű minimum 250-450 mm-es távolságot hagyni. Az ALTAN VIII-asat a mellékelt szivacs-dugókkal helységünk akusztikájához hangolhatjuk. A hangsugárzó megfelelő akusztikus csatolását egy speciális talpszerkezet biztosítja. A doboz és a talp között szabadalmaztatott csillapító elemeket helyeztek el. A WBT csatoló-terminálok lehetővé teszik a dupla kábeles (bi-Wired) vagy kettős erősítésű (bi-Amp) „meghajtást” is. A beépített robusztus csatlakozók a nagyobb átmérővel rendelkező kábeleket, banándugókat és csatlakozó villákat is képesek fogadni. Az alkalmazott aranyozott átkötők (jumper) kivitele igényes. A hangszórók védelmére szolgáló előlap rendkívül ötletesen, mágnesek segítségével rögzül. Sem a mágnes, sem az ellendarabja nem látható, ezek belesimulnak a felületekbe. A meghallgatásra kerülő páros cseresznyefurnérozású. Ezen kívül még világos és csokoládé tölgy, illetve fehér és fekete magas fényű változatokban is rendelhetők. A robusztusnak számító (12.6 kg/db) dobozok csinosan állnak a lehallgató szobában, részükre kikészített fém állványon. Már látványuk predesztinálja, itt most valami csodálatos fog történni. Minden részletre kitérő, nagyon magas technikai színvonalon megtervezett, kiváló anyaghasználattal kivitelezett szinte műalkotás színvonalú hangsugárzót fogunk a következőkben értékelni.

quadral aurum altan VIII high-end hangfal teszt

Mielőtt színpadra kerültek a dalnokok, nagyon fontosnak tartjuk, hogy olvasóink, részletes ismertetést kapjanak a meghallgatás körülményeiről, a lehallgató térről, a teszt rendszer felépítéséről és a meghallgatott zeneművekről.
A lehallgató tér 35 négyzetméteres, megtervezett, műszeresen bemért, nagyon jó akusztikájú nappali. A reális értékítélethez egy gondosan összehangolt, műszeresen beállított, állandó hangrendszert használtam.

quadral aurum altan VIII high-end hangfal teszt

Tápellátás: ALS 777 Quantum technológiával működő hálózati szűrő/elosztó, az analóg és digitális eszközökre 2 db VibaVoice Omega 500-as tápgenerátor, Furutech hálózati kábelek.
Az analóg lemezjátszóhoz Orbit PRO tápgenerátor.
Analóg források: Rega 3, RB300-as hangkar Rega Super Bias 2 hangszedő,
Digitális források: Onkyo Integra 9711 futómű, Delta Audió Jitter killer, DAP 777-es Reimyo JVC K2 Dac. Cambridge Audió NP 30-as média lejátszó-internet rádió
Erősítő: Onkyo Integra 9911, a saját fonó fokozatával
Kábelek: Neotech digitális/analóg összekötő- és hangszórókábel
Állványok: egyedileg tervezett SöundArts bowden felfüggesztésű készülékállványok.
A hangsugárzókat négypontos alátámasztású fém-állványokra állítottuk.
Mindenképpen célszerű egy hozzá illő állványra helyezni, úgy, hogy a hallgató fülének magasságába essen a magas sugárzó. A jó installációhoz mindenképpen az elhelyezésre is ügyelni kell! A megfelelő elhelyezéssel kihozhatjuk a benne rejlő tartalékokat is. A transzparenciát és nyitottságot is megkaptuk, de a végleges hangzás kialakulásához legalább 200 óra bejáratás után juthatunk. A mély-hangátvitel javul „az égetés során”! Ha a Quadral kínálatából egy aktív mély-sugárzót „teszünk alá”, akkor minden igényt ki tud elégíteni, ilyen kis méretben. Nem utolsó sorban így akár „feleségtűrő” megoldás lehet.

quadral aurum altan VIII high-end hangfal teszt

A meghallgatás során sok minden kiderült. John Mayal & Bluesbreakers (Stories-Eagle Records 2002) Hamisítatlan amerikai feeling. Mayal nekünk énekel. A zongora, a harmonika, az ütősök életszerűen szólnak. A zenészek a térben muzsikálnak, teljesen jól pozicionálható az együttes tagjai hol helyezkednek el. Gyors és precíz, a hangszerek aurájában nincs átfedés, a játszott zene kottázható. Blues zenéhez kicsit kevés a mély-hang tömege, a „legalja” csak a lelkünkben szólal meg, de a megszólalás nem lötyögős. Az előadásmód az ami élvezhető.
Norah Jones – Feels Like Home (Blue Note Records 2007) Csodálatos előadás. A nagybőgő kicsit sovány, a zongora, az ütősök gyorsak, életszerűek. A térleképzés holografikus az énekes középre pozicionált, szinte látjuk ahogyan előttünk áll, érezzük a jelenlétét. A mély-szekció egy picit halovány, de ne felejtsük el, ez nem egy nagy állósugárzó, a hangzási balanszhoz igazított mély-hang tartománnyal bír.
Phil Collins Big Band – A Hot Night (WEA Records 1999) Óriási dinamika, hatalmas a tér, gyors impulzusok követik egymást. A legkisebb megerőltetés nélkül épülnek fel a dinamikai csúcsok, nem probléma a szükséges erőtartalék, légiesen könnyed. Részletező, de a nagy hangtömegek megjelenítéséhez aktív mély-sugárzó támogatása szükséges.
Meat Loaf Bat Out of Hell (Sony Music SBM Records 1977)Igazi Rock koncert hangulat. A gitár és a zongora hangzása életszerű. A legjelentéktelenebb moccanásról, szusszantásról sem maradunk le. És persze a felvétel jellegével, hibáival szemben sem elnéző, tárgyilagosan tudósít mikrofonzörejről, szalagzajról, dinamikakorrekcióról, stb. A dobok egy kicsit vékonyak. A térleképzés meggyőző, magunk előtt látjuk a színpadot. A torzított hangok jók.
Magical Baroque Trumpet III (Samat Varnssdorf Records 2001)Az orgona megszólalása idézi a prágai Miklós templom hangulatát, az eredetei zenei élmény lejön, a lábsípok legalja picit hiányzik. Függőlegesen is megnyílik a tér (ott voltam ennek a lemeznek a felvételén). Szinte érezhető az Isten és ember kapcsolata. A trombita a karzatról felülről szólal meg. Érezhető, ahogy a kupolából visszaverődik a hang. Komoly zenei élmény.
Andreas Vollenweider – Behind The Garden (CBS Recording 1984) A természet részei vagyunk, a madarak előttünk suhognak, repkednek, csiripelnek. Az analóg lemez hangzásának az ALTAN VIII.-on kesresztül felsőbbsége van. A hárfa húrjait szinte látjuk, érezzük a rezgését. Fantasztikusan tiszta hangzást képvisel, szinte már félelmet keltő tér mélységgel. Nagyon jó dinamika, a hárfához illő testesség, de hát ez egy nagyobbra sikerült „bookself” szerethető hanggal.
John Coltrane – Heavyweight Champion (Atlantic Recording II. edition 2000)Tökéletesen precíz, részletező előadásmód. A szaxofon csillogását szinte látni lehet. Kottázható a dallam, hallani, ahogy a levegő megrezeg a hangszerben. A művészek teljes nagyságunkban előttünk állnak. A teljes zenekar betölti a szobát, a zene körbe ölel.
Peter Gabriel Quiex Sv Super Vinyl (Classic Records 2002) Hihetetlen dinamikával muzsikál, van még tartalék a régi technikában! Játékos, mégis fegyelmezett, rendezett a hangkép, mentes az elszínezéstől, ettől, semleges és világos megjelenítés. Egyúttal leleplező is, pazar a felbontás, elképesztő a háttérinformáció-áradat, ami a muzsikát kíséri. A tér, a mélység lenyűgöző, az elektronikus hangszerekkel könnyedén megbirkózik.
Wiener Dances 1850 (Harmonia Mundi Records 1979) A felelevenedett Bécs. A hangszerek hangja, pozicionálása lenyűgöző. Végletekig kifinomult és átható szimfonikus zenei hangzást produkál, magabiztos, stabil színpadképpel. A nagyzenekar szinte minden hangszere külön jelenik meg. A cselló hangzása életszerű, teres, jól pozicionált, megfelelő dinamikával.

quadral aurum altan VIII high-end hangfal teszt

Ha összesítjük a hallottakat a következőkre jutunk! A hangfrekvenciás sáv a legaljától eltekintve kiegyenlítetten szól, még közepes szobai hangerő mellett is. Nyugodt, mégis izgalmasan részletező, barátságos, minden torzított harsányságot nélkülöző hangja hosszútávon élvezhető. Ajánljuk ezt a remekmíves hangsugárzót mindenkinek, aki szereti a High-Tech belsőt, a mestermunkát és a jó hangot, viszonylagosan kisebb méretben.

Zeneiség: 90%
Térleképzés: 95%
Dinamika: 90%
Kivitel: 100%
Szerelés minosége: 100%
Kezelhetoség: 95%
Összesen: 95%

Pro
+kiváló minőségű alapanyag felhasználás
+egyedi konstrukciójú alapegységek
+rendkívüli gondosság a kivitelezésben

Kontra
-mély-hangok tömörségének hiánya egyes zenei műfajokon

Disztribútori információk:
Forgalmazó: StreamAudio Kft.
Internet: www.streamaudio.hu
Telefon: : +36-30/530-6192

forrás: www.hangzasvilag.hu

Quadral Platinum M50 Audiophile hangsugárzó - év hangfala 2013 Anglia

$
0
0

A Quadral a német hangfal specialista megújította a népszerű Platinum szériáját. Jon Myles szerint a hangjuk jobb mint valaha. A Quadral név ismerősen csenghet a Hi-Fi World rendszeres olvasói számára. A német cég igényes Aurum hangfal sorozatának tesztelése lelkesedést váltott ki bennünk – különösen a saját fejlesztésű ribbon magas sugárzójuk. Ám a Quadral kínálata tartalmaz más szériákat is. Ha a zsebe, vagy az igényei, esetleg a szoba mérete miatt nem szeretne 6600 Eurot költeni például az Aurum Vulkan VII-re, a cég javasolja, hogy vegye fontolóra a Platinum sorozatot. Ezek közül is a Platinum M50 álló hangfalat, amely tesztjét ebben a cikkben olvashatja.

quadral platinum m50 teszt

Ez a modell a Platinum széria csúcsa, és a jól ismert M5-ös modellt váltotta fel. Jelentős fejlesztéseket tartalmaz, amelyek célja az átfogó minőség javítás volt. Új mély, és magas hangszórók kerültek bele, és a keresztváltót is áttervezték. A Berlinben székelő tervező, Sascha Reckert úgy fogalmazott, hogy a legfőbb fejlesztési eredmény a kivételesen tiszta, és pontos hang létrehozása volt úgy, hogy közben sikerült megőrizni a dinamizmust, amely a kiváló fém kónuszos driver természetes velejárója. „A legfőbb különbség az új hangfalban a mély és magas sugárzó kivitele.” A woofer új motorja, és membránja jobb frekvencia átvitelre képesek. Az M5 egy kicsit hamvas volt 100 Hz környékén, de az új M50-et úgy hangolták, hogy lágyabb, tisztább, de mélyebb hangzásra legyen képes. A RiCom-M magas, amit az M5-ben alkalmaztak felújításon esett át. Az új sugárzó a RiCom-V, amelyben a dóm gyűrűt kicserélve jobb diszperziós hatást értek el, emellett mélyebbre is megy, így jobban illeszkedik a középsugárzóhoz (lásd a mérési adatokat)

Sascha úgy magyarázza, hogy „ A magas radiátor gyűrű a titánium bevonatával stabil, és tiszta megjelenítésre képes akár az 50 kHz körüli frekvenciákon is. Akusztikusan számunkra ez volt a legjobb választás, mivel a hangzás karakterisztikája nagyon hasonlít a ribbonhoz.” A Platinum M50 álló, 113 cm magas, teljes három-utas, 5 hangszórós, reflex kivitelű hangdoboz. A magas a két 135 mm-es középsugárzó között helyezkedik el, D’Appolito stílusban. A lenti nyomó kamrában egy pár 180 mm-es mély van kicsit besüllyesztve, és előttük hét fém védő rúd található.

quadral platinum m50 teszt

A két közép, és a két mély – mindegyik saját fejlesztésű - nagyon merev alumínium- magnézium-titán ötvözetű membrán. A doboz front panel élek szögben le vannak vágva, amely segíti a hang terjedését. A rácsok mágneses rögzítésűek, és minden hangszórót lefednek. A hátlap panelen egy nagyobb reflex cső nyílás, és két pár csatlakozó bemenet található. A Quadral két darab kellemes tapintású Real Cable átkötéssel szállítja a hangfalat, ha Single-Wire meghajtást szeretne alkalmazni. A hangfal fehér, vagy fekete magasfényű kivitelben rendelhető. A csomagolás igényes, és kétségtelenül illeszkedik az árkategóriához. A driverek fém részének felső részébe bele van sajtolva a Quadral logo, emellett a front panel felső részén is látható egy logo.

 quadral platinum m50 teszt

Hangminőség:

A Quadral szerint az M50 hangja lágy, természetes, amely tényleg igaz. Ha úgy gondolná, hogy ez csak marketing, vagy udvarias szépítése a valóságnak, akkor meg kell nyugtassam, mert nemerről van szó. A Quadral a zenét magabiztosan, erőlködés nélkül, de bőséges dinamikával prezentálja anélkül, hogy nagyon ráerőltetné a saját karakterét. Párhuzamos elhelyezésben, két Quad QMP monoblokkal meghajtva az M50 gazdag hangzással, a részletekre is kiterjedő bemutatót tartott. A texturák, és az érintések finoman karcoltak a Radiohead Kid A hallgatása közben. A középsugárzók csodálatra méltó pontossággal lendültek akcióba, amikor a zene megkívánta. El kell ismerni, a RiCom-V dóm magas jól megtervezett egység. Kellemes tulajdonsága, hogy lejjebb megy a hagyományos magasaknál, a jó keresztváltó beállítás miatt lágyabban illeszkedik a viszonylag gyors közép sugárzókhoz. És azok a közepek tudnak ám sebességet szállítani, amikor a zene beindul. Az Acoustic Ladyland Last Chanse Disco válogatás bizonyos részein mikor a szaxofon, a dobok, a basszusgitár és a billentyűs is belehúz, a Quadral egyetlen ütemet sem hagyott ki. Egyetlen szereplő sem hiányzott a kavalkádból, pedig ez gyakori a gyengébb hangfalak esetében. A mély átvitele is meggyőző. Bach Passaglia C-dur kezdő tételében valódi erőt mutat a Quadral, pedig a záró orgona futam igazi szubszonikus letaglózó teljesítményt igényel.

Lehetséges, hogy egy kicsit szárazabb az alsó tartományokban, mint néhány más hangfal. A basszus futamok különösebb lecsengés nélkül érnek véget, bár mikor a Quadokat átcseréltem a Naim SuperNaitra, az kicsit tudott javítani ezen a jelenségen. Mikor néhány Eleanor McEvoy dalt hallgattam rajta, a Hölgy hangja szikrázóan tiszta, és precíz volt. Minden driver sajátos jellemzőkkel rendelkezik, és ezek nagyon jól kontrolláltak, a közép tartomány nem szólja le a többit, nagyon civilizáltan viselkedik.Mivel nincs középtartomány kiemelés a vokál mesterséges előre hozására, a képalkotás tökéletesen természetes, és élethű. A jól kevert akusztikus hanganyagokon nem csak azt hallhatja, hogy hol vannak a zenészek, hanem azt is, hogy miként játszanak a hangszereiken. Mikor William Parker szólózik a Gayle/Parker/Ali gyűjtemény Touchin’ On Trane számában szinte érezni lehet az ujjainak mozgását a dupla mélyeken mielőtt Charles Gayle szaxofon játéka megkezdődik. Úgy érződik, mintha a partnere előtt és felett játszana. OK, ez egy szonikus illúzió, de jól mutatja azt, hogy milyen jó is lehet egy hangfal. És a Platinum M50 valóban egy nagyon jó hangfal. Néha sóvárogva várnék egy kicsivel több precizitást, vagy úgynevezett spirituszt a hangjából, amely jobban megvolt a Quadral ribbon magasakkal szerelt szériájában. Az M50 majdnem eléri azt a szintet, bár a ribbon erre még rá tud tenni egy lapáttal ezt el kell ismerni.

quadral platinum m50 teszt

Végkövetkeztetés:

Néhány hangfal jó magasakkal, nagy erejű mélyekkel, kiváló közepekkel, vagy a dobozról leváló hanggal rendelkezik. Csak különleges esetekben sikerül mindezt egyesíteni egy elegáns, nagyon jól élvezhető hangfalba. A Platinum M50 pontosan ilyen. A Quadral mérnökeinek sikerült az öt drivert olyan egységbe építeniük, amely a hangokat tisztán, és muzikálisan szólaltatja meg az alsó tartományoktól a magasakig túlzó kiemelés nélkül. Más hangfalak hangja szubjektív megítélés szerint rövid távon, vagy más környezetben tud jobb lenni, de az M50 tesztelésekor kiderült, hogy hosszabb hallgatás alatt sokkal többre képes, mint amit első pillanatban mutat. 

quadral platinum m50 teszt

Mérési eredmények:

A frekvencia átvitel grafikon azonnal elárulja, hogy a Quadral új Platinum M50 ring dóm konstrukció, mivel annyira sík. Az új magas egy gyűrűt tartalmaz a perifériához közel, amely lágy átvitelt biztosít. Mentes az általánosságban használt magasak csúcsaitól, és éles szonikus karakterétől.

A Quadral saját fejlesztésű RiCom-V drivere neodymium gyűrűs mágnest, és selyem diafragmát tartalmaz egy rövid tölcsérben, amely a hang eloszlást segíti. Egyetlen kis kiemelés mérhető a 2300 Hz régióban. A mérések megmutatták, hogy a RiCom-V alacsonyabbra megy mint a dómok általában, ami csökkenti a keresztezési frekvencián a tranzienseket a nagyobb hullámhossz miatt. A mérésünk világosan mutatja azt, hogy lágy, sík átvitele van 20 fokos beállításban. Tengelyirányban egy kicsi magas emelése van, kb +1 dB, de ez divat a felvidéken.

Tehát az M50 a legpontosabb hangot akkor fogja prezentálni, ha párhozamos beállításban üzemel a szoba hosszirányába. Természetesen azok, akik ezt túl neutrálisnak találják, befelé forgatással növelhetik a magas tartomány bemutatóját. A keresztezési frekvenciánál nincs tetőesés, ezért nem lágyul el a hang. A rendkívül fontos középtartomány szintén lágy, és egészen enyhén színezett, korrekt tonális balansszal. A cikkben nem került bemutatásra a grafikon, amely a spektrumot analizálja, arról le is lehetne olvasni. A Quadral nem emel mélyeket, ezért az M50 hangja száraz lehet más hangfalakkal összehasonlítva. Viszont a nagy kicsatoló nyílás miatt a hangfal nagyon alacsonyra megy le. A grafikonon piros szín jelzi a mélytartományt, amelynek alsó határértéke 25 Hz. Ez a hangfal tehát képes a szubszonikus tartomány előállítására, egy olyan szobában, amely elég nagy neki.

Az impedancia grafikon tökéletesen mutatja a kicsatoló cső csillapítását, aminek következtében az impedancia szinte egyenletes 100 Hz alatt. Ez nagyon jó teljesítmény átadást jelent akár elektronikus, akár akusztikus szempontból nézzük a mélyeket. A 20 Hz alatti impedancia növekedést az okozza, hogy nagy értékű szűrőkondenzátort alkalmaztak, tehát az M50 nem direkt csatolású. A Platinum 50 egy jól megtervezett hangfal, amely többféle környezetben is jót mutat. Hangkaraktere széles sugárzási szögben pontos és neutrális, sokáig biztosíthatja a zenehallgatás élményét.

platinum m50 mérés

Értékelés:

Quadral Platinum M50 álló hangfal 3.150 Font

Kiemelkedő – egyszerűen a legjobb

Értékelés:

Remekbe szabott tervezésű hangfal, amely a mélytartomány erejét, a közép tartomány részletezését és tisztaságát, valamint a magas tartomány levegősségét egyesíti magában. Nagyon javasolt.

 Mellette szól:

- lágy, és pontos

- erőteljes mélyek

- részletező középtartomány

 Ellene szól:

- kicsit drága

Forrás: Hifiworld


Quadral Chromium Style 102 Audiophile álló hangsugárzó teszt

$
0
0

A kereskedelmi szakmai nyelvezet szerint a háztartási gépeket „fehéráru” gyűjtőnévvel illetik. Az új Quadral Chromium Style 102 hangsugárzó zongoralakk fehér ruhája és a benne rejlő „bestia” egyáltalán nem háztartási alkalmazott, bár ott kellene lenni minden jól kondicionált házi szórakoztató hanglánc végén. Ajánlom, figyelj és meg fogsz lepődni!

quadral chromium style 102

Kivitel: 3-utas, bass reflex
Teljesítmény: 150/225 W
Frekvencia átvitel: 32 Hz – 65000 Hz
Keresztezési frekvencia: 250 Hz / 2.800 Hz
Érzékenység (dB/1W/1m): 89 dB
Impedancia: 4 – 8 Ohm
Magas hangszóró: szalag
Közép hangszóró: 135 mm Ø Titán-PP
Mély hangszóró: 3×135 mm Ø Titán-PP
Méretek: 1110.5×178.9×259.5 mm
Tömeg: 22 Kg
Ár: 599 990 HUF
Forgalmazó: StreamAudio Kft.

 

A csinosan karcsú Chromium Style sorozat csúcsmodellje nem köt kompromisszumot. A magas fényű fehér kabinet és a titán bevonatú mély- és középtartományi hangszórók, valamint a krómozott szalag magas-hangszórók együttese egyszerűen lenyűgöző. Először is nincs dupla-kábelezési (bi-wired) opció, valószínűleg a Quadral inkább konstruál kiváló keresztváltót és hisz a gyári beállításokban, nem akarja, hogy a végfelhasználó bajlódjon a kábelezési bonyodalmakkal.

Quadral Chromium Style 102 Audiophile álló hangsugárzó teszt

A toronyban fentről lefelé haladva az alkalmazott részegységek a következők. Egy, a közepes frekvenciák lesugárzásában jeleskedő, igazán jó impulzusú hangszóróval kezd a konstrukció a „ház” tetején. Saját zárt kabinetben foglal helyet, nem közösködik a többi három másik, ugyanilyen átmérőjű hangszóróval, amelyek a mély-hangok tömörségét hivatottak megvalósítani. Ezek hárman egy hátrafelé basszusreflex kamrában dolgoznak. A szalag magas-hangszóró tartja a hallgatói fülmagasságot, így kialakul a hangsugárzók feletti és közötti félköríves színpadtér a megfelelő, egymás melletti hangszeres játékosokkal. Ez a szalag alumíniumfóliából készült, amely annyira vékony, hogy szinte nincs is tömege, az egész szerelvényt felfüggesztették egy erős mágneses mezőt szolgáltató neodímium mágnesre. A Quadral mindig is hitt a kiváló megépítésű, mérnökien precíz szalag magas-hangszórók alkalmazásában. Talpazat gyanánt az „egységcsomagban” kapunk nagy, kerek üveg alapokat a hangsugárzók alá, hogy megfelelő rezgés-csillapítással stabilan tartsák a többszintes tornyokat. Ez a hangsugárzó – és a többi Quadral társa – nemcsak fehérben, de a RAL színskála minden színében rendelhető. A Quadral Chromium Style 102 hangsugárzó magas és karcsú, de nem olyan nehéz, mint amennyire a méretéből következtethetünk.

Quadral Chromium Style 102 Audiophile álló hangsugárzó teszt

Amit tudni kell a szalag (ribbon) magas- hangszórókról! Ellentétben a hagyományos dinamikus dóm hangszórókkal, a szalagoknak nagyon eltérő, nem körkörös a diszperziós (lesugárzási) jellemzője. Miközben igen nagy a lesugárzásuk vízszintes síkban (feltéve, hogy mindig függőlegesen vannak felszerelve), rendkívül szűk és korlátozott a „szórás” függőleges síkban. A Neodímium ásványi anyag, ritkaföldfém, és azért használják előszeretettel hangszórók megépítéséhez, mert tízszer erősebb mágneses mezőt hoz létre, mint a hasonló méretű más mágnes típusok.

Quadral Chromium Style 102 Audiophile álló hangsugárzó teszt

Felemelő hangzást otthon! A Quadral koncepciójának sikere abban rejlik, hogy újradefiniálja a hangzás tapasztalatait. A zene és a szöveg átadását ezek a hangszórók a legnagyobb részletességgel tolmácsolják. Kifinomult hifi sztereó természetes szuverenitással, még a bonyolult DVD-Audio, SACD-és Blu-ray lemezek színpadra tételekor is. Nem lehet elfogultság nélkül nyilatkozni, mert megdöbbent a nyitottság és a könnyedség, valamint az az ütőképes dinamikai lesugárzás, ami ennek a hangsugárzónak jellemzője.

Néhány ismert régi rock- és blues-előadó lemezét meghallgatva és összevetve a régi tapasztalatokkal (amikor még nem voltak ilyen vékony hangsugárzók), úgy találtam, hogy a hangzás megfelel a klasszikus várakozásoknak. Korábban elképzelhetetlen volt kis membránfelületű hangszórók gyártása és a hangdobozok ennek megfelelően nagytermetűek voltak, de többségük hangzásával szembelehet állítani a Quadral Chromium Style 102-ét, nem vall szégyent, sőt!!! A nagy membránok általában magatehetetlenek és ezért nem gyorsak.
„Ezzel a nővel nem jó kikezdeni, mert visszaüt”! Fogalmazhatnánk így is, amikor feltesszük Stanley Clarke. Victor Woten és Marcus Miller lemezét a Thunder-t, arrról is a „Milano” és „Pendulum” c. nótákat vonóval és pizzicato, valamint vokális beat-boksszal előadott számaikat példaértékűen produkálja. Jean Michel Jarre – Equinox c. alapművének 4. tétele játékossággal megszólaltatott, kitölti az egész lehetséges hangterjedelmet, Roger Waters – Amused to Death-je pedig a legkomolyabb felvétei technika megszólaltatását bizonyítja. Ezeket a felvételeket unalmas hangsugárzók nem képesek élethű hangzással reprodukálni. A Quadral Chromium Style 102 a legbonyolultabb és legösszetettebb buktatóknál sem dől össze, nem hagyja cserben a hallgatóját. Egyes komolyzenei felvételek (versenyművek) meghallgatása esetén lehet, úgy érezzük a karmester kezében nem pálca, hanem startpisztoly van és a vonósok játéka arról szól, ki tudja jobban megkergetni a másikat – több esetben nem tudhatjuk a zeneszerző szándékát, mert a kotta nem írja! Lehet a maga korában ez volt a heavy-metal!

Quadral Chromium Style 102 Audiophile álló hangsugárzó teszt

Egy rendszerépítési ötlettől vezérelve kipróbáltam a jól bevált Vincent SV–236 hibrid integrált erősítővel. Tettem ezt azért, mert a Quadral partnerei között évek óta szerepel a Vincent márka, és azért is, mert a csöves előerősítő-részt tartalmazó elektronika egy kicsit lágyít a hangzásképen. A meghallgatási csúcsot a rendkívül hangsúlyos, tiszta, gyors lesugárzás jelentette, ami nagyon finom és légies. Egy pontosan meghatározható középső helyet ad a szólistának és néhány nagyon jól fókuszált helyet a mellette lévő muzsikusoknak. El kell ismerni, hogy ezek a hangszórók nem szelídek és engedelmesek, nem hoznak kifürkészhetetlen mélységeket, de a mély hangtartomány legalsó frekvenciái nem is hiányoznak, mert meg van a kellő hangzási balanszhoz a mély-hangok tömör együttléte és a lényeges, jellemző tömege. Nagyon nehéz a két különböző hangszóró technológia integrálása. A szalag magas-sugárzó, amely rendkívül gyors, nehezen fér meg a viszonylag lassú, de rendkívül hatékony és dinamikus közép-mély hangszórókkal – mégis a Quadral mérnökei bebizonyították, hogy ezekből az alapanyagokból ez mégis, zökkenőmentesen lehetséges. Még a korábban unalmasan hangzó zeneanyag is figyelemre méltóvá avanzsálódik és szórakoztató lesz, átértékelhetjük az egész rock, pop és blues zenei kollekciónkat.

Quadral Chromium Style 102 Audiophile álló hangsugárzó teszt

Stabil kabinet, magas minőségű alapanyagok felhasználása és jó megépítés az alapvető értékei.Egyszerűen annyira addiktív és szórakoztató a Quadral Chromium Style 102 produkciója, hogy a „zenehallgatási munkamenet” nem akart véget érni. Ez a vizuálisan megérintő és szemet gyönyörködtető alkotás, a maximális élvezetet nyújtja akár az analóg, akár a digitális hangzás hívei vagyunk. A villámnál is gyorsabb membránok a teljes frekvenciatartományban – már ahol a muzsika szól – pontos, részletes és dinamikus leképezéssel megtalálják a nekünk megfelelő hangot. Nálunk a „gyorsulási versenyt” megnyerte.

Zeneiség: 90%
Térleképzés: 85%
Dinamika: 95%
Kivitel: 95%
Szerelés minosége: 95%
Kezelhetoség: 80%
Összesen: 90%

Pro
+rendkívül hangsúlyos
+rendkívül gyors hangzás
+jó megépítésű, stabil kabinet
+szinte minden erősítő jó partnere

Kontra
-nem szelíd és engedelmes
-klasszikus zenére, bizonyos versenyművekre ajánlott

Disztribútori információk:
Forgalmazó: StreamAudio Kft.
Internet: www.streamaudio.hu
Telefon: : +36-30/530-6192

Thiel Audio CS2.7 High-End hangsugárzó bemutató

$
0
0

Szerzők: Bruno Fazzini, és Massimo Piantini

 

Thiel Audio CS2.7

 

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

A Vintage Hi-Fi Review tesztelő szobájában vagyunk a Sophos Hi-Endnél, és az új Thiel hangfalat teszteljük, amely most érkezett Olaszországba. A CS 2.7 modell a korábbi CS 2.4 utódja. A megjelenés, és a design a CS 3.7 idősebb, magasabb árú és termetű testvérére emlékeztet.

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

 

 

Mechanikai felépítés:

A 2,5 cm-es dóm magas sugárzót koncentrikusan veszi körbe a 11,5 cm átmérőjű közép hangszóró. A 20 cm-es mély sugárzó passzív hangolással a dobozalsó felében található. A felső hangsugárzó alumíniumból, míg az alsó eloxált alumíniumból készült. Annak ellenére, hogy fémet alkalmaztak mindhárom hangszóróban, nincs bántó fémes hangja a hangsugárzónak.

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

Az alumínium amit használtak maximálisan merev, és ennek következménye, hogy a közép-magas egység, valamint a woofer nem csak a vibrációktól mentes, hanem gyors, és kontrollált megszólalású. A mélysugárzó rendkívüli felfüggesztésének köszönhetően képes reagálni és nullpontba kerülni.  

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

A hátlapon egy pár kimagasló minőségű csatlakozás van elhelyezve egy fémlapon, és csak a single-wire meghajtása lehetséges. A négy tüske könnyen állítható, megfelelő stabilitást ad, de a dőlésszög külön megvásárolható külső kengyel felszerelésével fokozható. A kengyelt a hangfal aljára lehet felszerelni.

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

A doboz formája, a merevsége, és a tömörsége garantálja a belső vibrációk legnagyobb részének elnyelését, emellett csökkenti a külső nem kívánatos akusztikai hatásokat is. A front panel dőlése lehetőséget ad arra, hogy be lehessen állítani a hangsugárzók emissziójának fázisát. Mint minden más Thiel termék esetében, ennek sem magas az érzékenysége (87 dB), a frekvencia tartománya 35 Hz – 20.000 Hz-ig terjed.

A kiszolgáló rendszer bemutatása:

 A teszt során Avid Diva analóg lemezjátszót használtunk MC Ortofon Vivi Blu tűvel, amelynek jelét a Cary Audio 302 MKII phono előfokra kötöttük. Többféle erősítőt is alkalmaztunk. Volt félvezetős, és elektroncsöves verzió is. Cary Audio CAD 120, Spectral DMA 50, BAT VK 600 SE, és Plinius SB 301 voltak a végerősítők.  Előerősítőnek  a félvezetős Burmester 011-est, és elektroncsöves  Manley Shrimp modelleket használtuk. Konverternek a Restek MDAC+, és egy két egységből álló CIAUDIO VDA2, VAC1 rendszert kötöttünk a láncba.

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

A hallgatási teszt:

 Az első benyomás a Thiel 2.7-tel kapcsolatban az, hogy ezek a hangfalak lendületesek, és megszólalásuk jól párosított elektronikát kíván. Az eredmény attól függött, hogy melyik erősítőt használtuk. Melegebb és borostyán hangjuk (ám kevésbé gyors, és kevésbé jól hangzó) volt a csöves végfokkal, míg a félvezetős erősítővel szárazabb, és kontrolláltabb ( gyorsabb, és szigorúbb) volt az alacsony frekvenciákon.

A hangszórók annyira precízen végzik a prezentációt, hogy könnyedén megkülönböztethető szonikus árnyaltság volt megfigyelhető még a félvezetős csoport három erősítője között is. Ugyanezt a különbséget észleltük az analóg, és digitális forrásokon is.

A CS 2.7 elhelyezésével a hang irányítható, fontos a jó elhelyezés. A kábeleken és az elektronikán is sok múlik. Mindez azt mutatja, hogy milyen extrém módon kifinomult a Thiel hangfala.

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

A meghallgatást kiélezett és szőrszálhasogató alapossággal kellett végeznünk, mert a felvétel minden apró részlete hallható volt. Ugyanakkor soha nem volt éles, vagy irritálóan fémes a megszólalás. A fém hangszórók nem tolakodtak, nem vált nyersé az előadás, mert a hangjuk mindig megmaradt muzikálisnak, soha nem voltak harsányak.

A nagyon finom felbontás, és a kimagasló akusztikus kép eredménye emelte a terméket a csúcsra az árkategóriájában. (a koncentrikusan elhelyezett közép-magas, és a front panel lecsökkentett mérete is segítette az eredmény elérésében)

További véleményként pedig azt mondhatjuk, hogy a magas tartomány komplett, és kidolgozott, tolakodás nélküli. A középtartomány extrém korrekt és természetes. Ezek a tulajdonságok nagyon jól kifejezik a kimagasló munkát, amellyel a középsugárzót a magassal párosították. Mindezek mellett a mélysugárzó jól követi a közép magas szekciót, és abszolút nem ül rá az előadásra.

Az utóbbi passzív hangolású, és nagyon artikulált, teljes, gazdag, összetett tonalitású.

A különböző felvételeken akár jó, akár rossz minőségűeken, könyörtelenül kézzel foghatóak voltak a felvételi hibák, és erények, ami tisztán mutatja ennek az amerikai hangfalnak a kimagasló képességeit.

thiel audio cs2.7 high-end hangsugárzó

 

Értékelés:

Könnyen elhelyezhető, mert passzív, csak egy kis beállítást igényel de erősen meghálálja azt. A természetes hangzás, és a nagymértékű muzikalitás teheti a rendszere ékességévé, amelynek hangzását finoman befolyásolhatja a többi rendszer elemmel.

Ebben a kategóriában ez a valódi Best buy.

forrás: www.vintagehificlub.com

Quadral Argentum 430 állványos hangfal teszt

$
0
0

Régi idők stílusában köszönt minket a quadral ARGENTUM 430, mely átmenetet képez a kompakt állványos és a méteres magasságú, padlón álló hangfalak közt. Alapos próbák után sikerült számos tulajdonságát megismernünk, íme, a teszt!

quadral argentum 430 teszt

Két ember, vagy egy izmos legény kell a quadral ARGENTUM 430 csomagjának cipeléséhez. A hangfalaknak darabja kb. 10 kilót nyom, külsejük komolyságot sugároz. A hangdoboz egy centi híján fél méter magas, tehát érdemes előre kimérni a neki szánt helyet. Ha nem bútorzatra, hanem padlóra kerülne, erősen ajánlott méretre csináltatni egy hozzá passzoló állványt.

Látnivalók

Az ARGENTUM 430 két dolgot sugall, egyrészt a régi Videoton hangfalak világát, másrészt talán ügyetlen hasonlat, de az új James Bond filmek címszereplőjére is emlékeztet. Ugyanis látszik rajta, hogy van ereje, de a benne rejlő energiát igényes öltözékkel palástolja. Valójában a fényesre polírozott előlap az a látszólag jelentéktelen idom, amitől az ARGENTUM 430kategóriákkal elegánsabb összképet nyújt, annak ellenére, hogy hangszórói a legáltalánosabb kiosztásban helyezkednek el. Az előlap aljára stílszerűen, szürke betűkkel festették fel az ARGENTUM (ezüst) feliratot.

 quadral argentum 430 teszt

Miből jön a hang? Vegyük sorjában: legfelül, középen trónol a 25 mm átmérőjű selyem dóm magas sugárzó, ezt a kisgyerekek előszeretettel benyomják, a tulajdonos nem kis bánatára. A gyártó ezt intuitív módon megpróbálta elkerülni kettő darab, szolidan, de hatásosan elhelyezett védőlamellával. A 135 mm-es közép- és az alatta nyugvó 180 mm-es mélysugárzó fémes bevonattal csillognak. Ha szívesen visszautaznánk a múltba, elég, ha visszatesszük az előlapi védőrácsot, és a karosszékbe lehuppanva megcsodálhatjuk a veterán külsejű quadralokat. Egyébként a takarólemez nagyon jó minőségű, és nem gátolja merevítésekkel a membránok által megmozgatott levegő áramlását. A minimalista, letisztult összhatást tovább fokozza a hátoldal, melynek felső részén egy látszólag aránytalanul kicsi reflexnyílás tátong. Lent banándugót is fogadó aljzatba köthetjük a vezetéket, kettős kábelezésre nincs lehetőség – nekünk nem hiányzott.

 quadral argentum 430 teszt

Tesztalanyunk összességében ízléses, kulturált külsővel bír, jóllehet, a fekete verzión könnyű észrevenni, hogy kemény oldallemezeit nem valódi fa borítja. Koppintásunkra csekély lecsengésű, biztatóan tömör kamrakongást kapunk válaszul. Tényleges mérésre szintén sor került, melyet cikkünk végén közölni is fogunk.

quadral argentum 430 teszt 

Bekötés

Ha sztereóba kötjük a quadral ARGENTUM 430-at, nem kell sziklaszilárdan követnünk a hallgatói távolsághoz fűződő szabályokat, de a dobozokat mindenképpen kissé befelé fordítsuk. A hangszórók kiváló terítésének köszönhetően nem annyira fontos, hogy a hallgató mindig a középpontban legyen. Közepes méretű, közepes akusztikájú szobánkban mászkálva a legtöbb pontról rengeteg részlet eljut a fülig. Teszteléshez a következő rendszert használtuk:

Erősítő: Rotel RA-10 és NAD C 316 BEE integrált sztereó erősítő, Cambridge Audio Azur 551R

Hangfalkábel: Real Cable TDC-300F

Forráseszköz: Pioneer N-50

Tápkábel (forráseszköz és erősítő számára): IsoTek EVO3 Premier

Nem baj, ha fülmagassághoz képest kicsit magasabbra kerül az ARGENTUM 430, közvetlenül földre viszont nem szabad tenni, mert úgy soha nem kapjuk meg az áhított hangszínpadot.

Meghallgatás

 

quadral midi méretű doboza a Rotel, a NAD és a Cambridge Audio erősítőkön is szinte pontosan ugyanazt a karaktert 

quadral argentum 430 teszt

produkálta. Ebből feltételezhető, hogy a hangfal képes a belépő és az erős középkategória közti, vagyis a saját részére pozícionált készülékekkel remekelni. Halkan és közepes hangerőn egyaránt jól érzi magát, ha nagyon hangosan hajtjuk, hangszórói hajlamosak kicsit túlhajszolni magukat. Ezalatt azt értjük, hogy a hangerő felső negyedébe kerülve a mélyek felkeményednek, ugyanakkor a korábban precíz középső frekvenciák pontatlan, mosottas jelleget öltenek. Tény, hogy hifi hangsugárzót nem üvöltetés céljából vásárolunk, az előbbivel csak laikus olvasóink figyelmét szeretnénk felhívni: attól, mert az ARGENTUM 430 nagyobb doboz, még nem fog nagy terhelésen is olyan stabilan dübörögni, mint padlón álló testvérei. Ezzel nagyjából fel is soroltuk tesztalanyunk gyengéit.

Minden más szempontból ez egy nagyon klasszul sikerült hangsugárzó. A középső frekvenciák elképesztően élethűek, ami ebben az ármezőnyben ritka tulajdonság. Nem csak az énekhangok, hanem a dobok, az elektromos gitár is mind igazinak tűnnek a quadral előadásában. A magas frekvenciák szinte mérnöki pontossággal simulnak a közepekhez, harmonikus és élvezetes az összkép. Német márka révén eleinte kicsit szkeptikusak voltunk: a magas tartomány esetleges ércességétől tartottunk, pedig e téren az ARGENTUM 430 éppenséggel finoman és jólesően viselkedett. Szubjektív ízlésünkkel egyedül a basszusokból hiányoltunk valamit. Nem arról van szó, hogy csúnyák a mélyek, egyszerűen csak nem olyan élethűek és árnyaltak, mint a közepek. Valószínűleg ez az árkategória függvényében alakult így, könnyen lehet, hogy az eggyel nagyobb szériájában már nincs efféle hiányérzet. Ennek ellenére lendületben, dinamikában nincs hiány, a térérzet is szó szerint nagyszerű. Persze egy ilyen nagy doboztól el is várjuk, hogy a "hangmező-tortából" minél nagyobb szeletet tegyen elénk. Szívesen leírnánk, hogy milyen számokkal remekelt igazán a quadral ARGENTUM 430, de tulajdonképpen az összes kipróbált felvétellel szépen szólt. Kicsit a saját stílusát is belevitte, de öröm volt hallgatni.

Végszó

Nem nehéz kitalálni, hogy kinek ajánlott a quadral ARGENTUM 430: aki 200 000 Ft-os pár-ár alatt keres egy alapvetően kellemes és részlet gazdag hangzású, régi szép időket idéző hangfalat. Talán még mókás is lehet, mikor a feleség, akinek minden hangfal egyforma, hazaér és hirtelen rádöbben, hogy a régi, gondosan ápolt és gyakran használt Orion hangsugárzó helyéről sokkal tisztább hang érkezik. Hifizésre remek választás, elsősorban hangszeres zenékhez.

 

quadral ARGENTUM 430 állványos hangfal

Impedancia-jelleggörbe: (IM)

quadral argentum 430 teszt 

A 0,7 Q-nál (jósági tényező) némileg magasabbra  hangolt reflexdoboz, 40 Hz-es rezonanciaponttal, pontosan 4 ohmos névleges és 3,5 ohmos minimum impedanciával. Az alsó keresztfrekvencia 3 kHz környékén lehet, az erősen csillapított magassugárzó csak a legtetején jut szóhoz.

 

Süketszobai frekvenciaátvitel mérési diagramja: (SN)

 quadral argentum 430 teszt

Szép egyenletes energia-eloszlású, lineáris görbe, átlagos szint ugrásokkal. A 90 hertzes beszakadás membrán betörés lehet.

 

Szobában mért frekvenciaátvitel tercsávos átlagolású mérési diagramja: (RT)

 quadral argentum 430 teszt

Ez is nagyon precíz, a süketszobai mérésnél is jobb eredmény, az előbbi szakadék helyét csak kis gödör jelzi. Az 50 Hz már csak jelzésértékű, de ne legyenek illúzióink, egy kisdoboztól ez is több, mint az elvárható.

 

Impulzus-válaszfüggvény (ML)

 quadral argentum 430 teszt

Átlagosnál némileg gyengébb impulzus-átvitel, nehezen meginduló mélysugárzóval, sokáig hangzó középsugárzóval.

A méréseket együttműködő partnerünk, a Totel Szerviz Kft. végezte

Műszaki adatok

Felépítés: háromutas basszreflex
Frekvenciatartomány: 40 Hz-35 kHz
Érzékenység: 87 dB
Terhelhetőség: 80/120 W
Hangszórók:

1 db 2,5 cm-es selyem dóm magassugárzó

1 db 135 mm középsugárzó

1 db 180 mm mélysugárzó

Méretek: 490x212x280 mm
Tömeg: 10 kg/db
Színek: fekete, fehér
Ár: 179 990 Ft/pár
Forgalmazó:

Stream Audio Kft.

+36-30-530-6192

+36-30-211-5253

1142 Budapest, Szatmár u. 54/b

www.streamaudio.hu

Mérleg

+ Klasszikus, hagyománytisztelő kialakítás

+ Audiofil tulajdonságokat is megvillant

- A gyártó által megadott 40 Hz csak kb. 20 decibeles eséssel igaz

Szubjektív vélemény

Hangminőség: 4,5 csillag 
Kivitel: 4 csillag
Dizájn: 3,5 csillag 
Ár/érték arány: 4,5 csillag 

 

forrás: av-online.hu

Dynavoice Definition DM-6 állványos hangfal teszt

$
0
0

Kissé testes, nyugodt karakterű, ámde finom részletező képességgel rendelkező hangfal. Röviden ennyi lenne a belépő kategóriás Dynavoice Definition DM-6. Akik szeretik a jazzt és mérsékelt áron kapható, állványos hangfal választása előtt állnak, feltétlenül olvassák el tesztünket: talán pont ez lesz az!

dynavoice definition dm-6 teszt

Frissen kicsomagolva

Ritkaságnak számít, hogy egy belépőszintű állványos hangfal, darabonként majdnem 10 kilós. Ráadásul a tömeghez tekintélyes méret párosul. A Dynavoice Definition DM-6 (kis túlzással) még padlón álló társaival is megpróbálja felvenni a versenyt. Persze ezt a modellt nem szabad közvetlenül földre rakni: egy jobbfajta hangfalállvány kötelező neki! Lehet, hogy egyesek eleinte furcsállva nézik a hangszórókiosztását, részben, amiért messziről a DM-6 nagyon hasonlít a nála magasabb kategóriájú DALI IKON 2 MK2-re. Tény, hogy a méret és a felépítés hasonló, de minél közelebbről nézzük a DM6-ot, annál alapvetőbb különbségeket fedezhetünk fel.

dynavoice definition dm-6 teszt

Az manapság kapható állványos kategóriájához mérten nagydarabnak számító DM-6 előlapjára 3 db hangszóró került. A magas frekvenciák keltését két, egymástól eltérően működő típusra bízták: egy ún. ribbon magas sugárzóra és az alatta látható, 3,5 cm-es lágy dómra. Az alumínium kosaras mélyközép hangszóró membránja fonott kevlárból készült. Újabb érdekesség, amivel belépő kategóriában nagyon ritkán találkozni. A 16,5 cm átmérőjű kónuszt a tartósság érdekében impregnálták, ennek köszönheti különös fényét.

 dynavoice definition dm-6 teszt

A megmunkálás csak nagyon kevés ponton kifogásolható. Például a kónusz és a gumiperem találkozása körül, a megszáradt ragasztó becsillan a membrán legszélén. Másik, sokkal szubjektívebb észrevétel, hogy a DM-6 fehér változatán szerintünk nem odaillően mutat a kerekített, szürke grill. Ha pedig levesszük a védőhálót, a szép simára polírozott hófehér előlap látványa azonnal érvényét veszti a fekete hangszórók által, bár ez más gyártónál is rendre ilyen jellegű. De ahogy az imént írtuk, ez nem feltétlenül baj, hiszen vannak, akik pont ezt a kontrasztosságot kedvelik.

dynavoice definition dm-6 teszt

A masszív bemeneti aljzat fölött, újabb érdekesség fogad minket: a Dynavoice hangfalakon gyakran megtalálható, X-Change nevű rendszer. Ennek használata rendkívül egyszerű: adott három darab aljzat, és ezekből kettőt egybeköthetünk egy hajlított fém kapoccsal. Beállításonként különböző ellenállás hálókon folyik át a beérkező áram. Az X-Change elsődleges előnye, hogy a hangváltó jelszintjeit saját kezűleg megváltoztathatja a felhasználó. Bekötéstől függően -2 és +4 dB között állíthatunk a hangváltón, 2 dB-es fokozatokban. A gyártó szerint ez az opció segít abban, hogy a hangfal esetleg korrigálja a kedvezőtlen szobaakusztikából eredő hiányosságokat. A mi teszthelyiségünkben a +2 dB beállítás tűnt legjobbnak, a többi fokozaton vagy túl puhán, vagy túl élénken szólt a rendszer.

dynavoice definition dm-6 teszt

Figyelmet követel

Nem mindegy, milyen hangfalkábelt használunk a DM-6 bekötéséhez. Egy sima, olcsó rézkábellel álmosítóan szólhat, picit drágább zsinórral (pl. Real Cable TDC-300F) pedig máris energikusabbá válik. Eleinte azt is furcsálltuk, hogy az friss, lendületes karakterű NAD C 316BEE erősítővel sem lett izgágább a Dynavoice hangja. Ugyanolyan kimért és nyugodt maradt. Picit nagyobb hangerőn már "engedte" a hangfal, hogy az elektronika érvényesüljön, megjött az izgalom és a szórakozás, tehát referencia erősítőnk ezúttal sem vallott szégyent. Korábban említettük a hangfalállvány szükségét, de az is fontos, hogy a Dynavoice dobozai szögre pontosan felénk nézzenek, és ideális távolságra legyenek egymástól. Csak így kapunk jó hangszínpadot, ellenkező felállásban hajlamos elgyengülni a két oldalt összekötő kapocs.

dynavoice definition dm-6 teszt

Membránok, mozgásra fel!

A bejáratáshoz sok türelemre lesz szükség. A DM-6 frissen kicsomagolva ellentétben sokhangfallal nem nyers, hanem pont ellenkezőleg, kifejezetten fátyolos. A magas frekvenciák és basszusok néhány napig meglehetősen szerények. Aztán a DM-6 idővel megtáltosodik, már a maga módján. Kissé lassú, puha mélyhangjait jóindulattal sem nevezhetjük agresszívnek. Szerencsére végtelen higgadtsága nem megy a legfontosabb részletek rovására. A cinek zörgése, a fémhúr pendülései, az énekhangok sziszegései is kellemesek, finomak, ami egy ribbon magas sugárzótól elismerésre méltó. A kevlár és a kettős magas sugárzók kombinációja rendkívül könnyeddé kovácsolja a DM-6 előadásmódját. Szellős, laza, indulatoktól és váratlan kitörésektől mentes még egy hevesebb Chick Corea lemez is. Ha kellően felnyomjuk a hangerőt, és rezonál alattunk a kanapé, akkor sem érezzük fárasztónak a hangfalakat, és fájdalmasnak legkevésbé sem. A Thievery Corporation-nel megérkeznek az ütős basszusok, ekkorra a DM-6 már kellően intenzív mélyeket produkál. A laza, feszes jellegű mélyeket még lelkesen, hangulatfokozóan visszaadja, de a zúzós anyagokra, diszkóra vagy dubstepre (és metálzenére) kicsit bizonytalanul, unottan reagál.

 dynavoice definition dm-6 teszt

Herbie Hancock több mint 40 éve kiadott Head Hunters lemezét örömmel szólaltatták meg a Dynavoice dobozai. Maga az album is kicsit olyan hangzással bír, mint amilyennel tesztalanyunk rendelkezik, így aztán remek élményben volt részünk. Nem kell feltétlenül a régi zenékhez fordulni, hiszen az új Sting album is ugyanúgy jól szólt. A kombinált magas sugárzók több, akár nagyon gyengén kevert elektronikus zenét is elfogadhatóvá varázsolnak, emiatt ritkán, de pont a "karcoló" részleteket hiányoltuk. Végül is, így még mindig jobb, minthogy megállás nélkül visítson a magas sugárzó - az ugyanis nagyon idegesítő tud lenni. Apropó, aDM-6 énekhangok reprodukálásában remekül helytáll. Leginkább hangszeres zenékre, vagy könnyen emészthető elektronikusokra ajánljuk. Nem utolsó sorban filmnézésre is kiváló társ lehet, főleg, hogy nagy hangerőn sem idegesíti a hallgatót.

Végszó

Kellemes csalódás a Dynavoice Definition DM-6, arculata alapján valami Videoton hangfalakat idéző puhaságot vártunk, akusztikai képességei azonban versenyképesek. Aki költséghatékony sztereó vagy házimozi rendszer vásárlása előtt áll, és szereti a jazzt is, annak ajánlott ez az állványos hangfal.

 

Dynavoice Definition DM-6 állványos hangfal

Impedancia-jelleggörbe:

 dynavoice definition dm-6 teszt

Reflexdoboz, 50 Hz-es rezonanciaponttal, 6 ohmos névleges és 4 ohmos minimum-impedanciával. A váltási frekvencia ránézésre 3 kHz körül van.

 

Frekvencia-torzítás diagram:

 dynavoice definition dm-6 teszt

Nagyon alacsony teljes harmonikus értékek, sok behemót csak szeretne ilyent! Külön kiemelnénk, hogy nem kivételeztünk a kis dobozzal, ugyanúgy megkergettük, mint a nagyobbakat.

 

Szobában mért frekvencia átvitel tercsávos átlagolású mérési diagramja:

 dynavoice definition dm-6 teszt

100 Hz-től felfelé (16 kHz-ig) igen szép, +/- 3 dB-es ingadozású görbe, enyhe magas-túlerővel. Lejjebb már nem ennyire szép a leányzó fekvése, de 63 Hz-en még fickós, és tulajdonképpen a 31 Hz is a papíron van...

 

A két hangszóró külön-külön felvett mérési diagramja:

 

dynavoice definition dm-6 teszt

Gyorsan elhalkuló mély, lassan emelkedő magas, nem azonos a váltási meredekség. A magasak szintje itt is magasabb a lineárisnál.

 

A magas sugárzó szintszabályzójának hatása:

 dynavoice definition dm-6 teszt

A hátlapra írt számok stimmelnek, a +4 dB-es állás annyit emel a szinten, amennyit ígért.

A méréseket együttműködő partnerünk, a Totel Szerviz Kft. végezte

Műszaki adatok

Kivitel: basszreflex
Frekvenciatartomány: 35 Hz-32 kHz
Keresztváltási frekvencia: 2800 Hz/9600 Hz
Érzékenyésg: 91 dB
Névleges impedancia: 6 Ohm
Terhelhetőség: 90/180 W
Magassugárzók:

1 db ribbon

1 db 3,5 cm-es lágy dóm

Mély/középsugárzó: 165 mm-es fonott kevlár kónusz
Méretek: 200x420x330 mm
Színek: fekete, tölgy, fehér
Ár: 110 000 Ft/pár
AKCIÓS ár: 89 990 Ft/pár
Forgalmazó:

Stream Audio Kft.

+36-30-530-6192

+36-30-211-5253

1142 Budapest, Szatmár u. 54/b

www.streamaudio.hu

 

Mérleg

Hosszú távon is kellemes, alapvetően nyugodt és semlegesnek tűnő karakter

Variálható hangzás az X-Change-nek köszönhetően

Kedvezőtlen akusztikájú szobában, sok esetben tényleg segítséget jelent a mellékelt, reflexnyílást tömítő szivacs

Klasszikus, hagyománytisztelő imázs, állványos kivitele ellenére tekintélyt parancsol

Közepes vagy halk hangerőn az indulatosabb zenék és a váratlan dinamikájú hangeffektek (pl. lábdob) gyakran túlfinomkodva, bizonytalanul jelennek meg

Ha nem helyezzük el a hangfalakat tökéletesen sztereó felállásba, a hangszínpad nehezen felismerhető

Szubjektív vélemény

Hangminőség: 4 csillag 
Kivitel: 4 csillag 
Dizájn: 3,5 csillag 
Ár/érték arány: 4,5 csillag 


  

forrás: av-online.hu

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Referencia High-End elő-végerősítő teszt

$
0
0

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt 

Tesztelő: Edgar Kramer 

Digitális forrás: AMR CD-77.1 CD lejátszó, MacBook BitPerfect lejátszóval, és AIFF rippelt fájlok

Előerősítő: Supratek Sauvignon NOS RCA és Bendix csövekkel; NuForce P9, NuForce P20, Musical Fidelity kW Hybrid

Erősítők: NuForce Reference 18 monoblokkok; Cymer Audio Southern Star SE-35 monoblokk; Ancient Audio Single Six monoblokkok; Musical Fidelity kW750 2-box teljesítmény erősítő

Hangfal: Wilson Audio Specialties Alexia

Kábelek: Digitális - Cerious Technologies; Harmonic Technology Magic; NuForce digitális kábelek; interkonnekt kábelek - Bocchino Audio Morning Glory; Cable Research Laboratory (CRL) Gold Bocchino XLR és RCA csatlakozókkal; Cerious Technologies; DanA Digital Reference Silver; Eichmann eXpress 6 Series 2; ETI Quiessence Reference; Harmonic Technology Magic és Truthlink Silver; MIT Giant Killer MPC; NuForce IC-700; PSC Audio Monolith AG; PSC Audio Pristine R30 Ribbon;

hangszóró kábelek - Cerious Technologies; ETI Quiessence Reference; MIT Giant Killer GK-1 hangszóró kábel; NuForce SC-700, Hálózati kábelek - Cerious Technologies AC; Eichmann eXpress hálózati kábelek; Harmonic Technology Fantasy; PSC Gold Power MKII; Shunyata Research Diamondback

Állványok: SGR Signature HiFi rack

Akusztikus segédanyag: Fonic Designer panelek

Egyéb tartozékok: Burson Audio Buffer, Bright Star Audio IsoRock Reference 3 és BSA IsoNode lábak; Bocchino Audio Mecado leválasztó diódák; Black Diamond Racing kónuszok; Stillpoints ERS papír a stratégiai pozíciókra, Shakti On Lines; Densen & IsoTek CD demagnetizáló; Auric Illuminator CD Treatment

Szoba méret: Új szoba – 6.4m széles és 7.1m hosszúság, magas mennyezet, és keskeny üreg a hangfalak mögött. A szoba professzionális mérőeszközzel bemérve, különlegesen egyenletes, és természetes átvitellel.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt 

Volare Italia. Ferrari, Lamborghini, Bugatti, Maserati, Prada, Versace, Giorgio Armani...ezek az elismert márkanevek, amelyek birtoklása a világ minden részén büszkeséggel tölti el a tulajdonost. Az a közös bennük, hogy mindegyik a latin országból származik. Az audio világában a stílusos megjelenést kombinálják a technológiai tökéletességgel és hasonló érzelmekkel töltik el a tulajdonosaikat a Chario, Diapason, Eventus, Pathos, Rosso Fiorentino, Unison Research (és a hangfal kuzinja az Opera) és a legjelentősebb a Sonus Faber. Amíg a felsorolt hangfal gyártók nagy része kezdi elveszíteni a magabiztosságát, egy viszonylag új elektronikai márkanév kezd felemelkedni a high-end arénába. Az Audia Flight három szériájáról van szó; a belépő kategória a  Three széria, a közepes kategória a Classic széria, és amelyről ez a bemutató szól, az előerősítő/teljesítményerősítő kombo, a high-end csillaga a Strumento széria.

 Öveket becsatolni és vágjunk is a sűrűjébe! A Strumento N°.1 előerősítő egy hibátlanul összerakott berendezés, amelynek előlapját egy hatalmas forgatható hangerő gomb, és egy enyhén ívelt kijelző uralja. A kijelző alatt öt krómozott fém gombbal választhat bemenetet, állíthat balanszot, csendesíthet, vagy beléphet a menübe, illetve be/kikapcsolhatja a készüléket.  A hátlapon a csatlakozók széles skálája található. Két XLR, és  új generációs WBT típusú RCA (kapcsolható), és három további csak szimmetrikus bemenet. A kimenetek két pár XLR, és egy RCA. A felvétel kimenet csak RCA lehet. Két leszerelhető takaró panel a külön megvásárolható DAC, és Phono modulok számára.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt 

A Strumento N°.1 feszültség erősítése -90 dB-től +10 dB-ig állítható 0,5 dB léptékkel. A frekvencia átvitel 1W névleges teljesítményen 1 Hz – 1 MHz a -3 dB pontokon, nagyon magas 105 dB jel/zaj viszony mellett. A bemeneti impedancia 15 kiloohm a szimmetrikus, vagy aszimmetrikus bemeneteken, míg a kimeneti impedancia rendkívül alacsony, pontosan 5 ohm. A tartozék távvezérlő gyönyörű stílusú, egy alumínium tömbből kimart, kis kör alakú fém gombokkal, amelyek kattanó hangot adnak, mikor megnyomja őket. A Strumento N°.4 hasonló meggyőző specifikációkkal rendelkező sztereó végerősítő. Ez egy 90 kilós vadállat. Én nem szoktam kilóra értékelni az erősítőket, de ez a nehéz cucc túlméretezett tápellátásra, és transzformátorokra utal. A jelentős súlyhoz hozzájárul a rendkívül tömör alumínium ház, amely túllóg a hátlap hűtőbordáin. További design elem a szögben metszett él.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

 Az Audia Flight kimeneti teljesítménye 200/400/800 Watt, 8/4/2 ohmon. A bemenetek kapcsolható RCA (ismét WBT csatlakozók), és XLR, míg a hangszóró kimenetek WBT átlátszó műanyag bevonatú csatlakozások. A Herkules szintű tápegységében egy mamut méretű 3 kVA main trafó, és két további 150 VA-es toroid található, amelyek az előerősítőket látják el, valamint egy újabb 15VA-es a logikai vezérlés tápjának. A szűrő kondenzátorok adatai:  200.000 mikro Farad a végfokoknak, és 42.000 az előerősítőknek. A feszültség erősítés 29 dB, míg a frekvencia átvitel 1W névleges teljesítményen 0,3 Hz – 1 MHz a -3 dB-es pontokon. A bemeneti impedancia lent van 7,5 kiloohmon, ezért csak olyan előerősítőhöz köthető, amely eléggé alacsony kimeneti impedanciával rendelkezik. Az erősítő 20 Amperes IEC hálózati kábelt igényel. A gyári helyett én a Shunyata-t használtam.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

Mindkét készülék gyönyörű fadobozokban érkezik, fém lezáró kapcsokkal. A fa lapokkal könnyebben mozgathatók a készülékek. Nem mintha a 90 kilónál ez sokat tudna segíteni. Nehéz hab bélés védi a szállító ládán belül a berendezéseket a gondatlan szállítás érdekében. Ebben a csomagolásban bárhová a világon sérülés nélkül szállítható a készülék. Minőségi, bőrkötésű használati útmutatót és a távirányító mellé az elemcseréhez kis csavarhúzót is mellékelnek.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

Massimiliano Marzit, és Andrea Nardinit kérdeztem a Strumento megalkotásának hátteréről. A nyelvi nehézségek leküzdésében az ausztrál disztribútor, az Absolute Hi End tulajdonosa, Boris Granovcky szívesen segített, ám a gyártók nagyon szűkszavúak voltak.

Első kérdésem arra vonatkozott, hogy a Strumento előerősítő/teljesítmény erősítő kombo saját tervezésük-e, és milyen kimeneti fokozatokat alkalmaztak a Strumento N°.4 erősítőben? A válasz annyi volt, hogy „ Igen, minden egység saját fejlesztés, és bipoláris "Semi ON" tranzisztorokat használunk.”

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt 

Ezt követően áttértem a hangerő szabályzás technológiájára. „A hangerő szabályzó konstans impedanciás tervezés. Sok előerősítő Achilles sarka az, hogy a hangerő szabályzó változó impedanciája módosítja a leosztás értékét (ilyen például a potenciométer). Az eredmény az, hogy a frekvencia átvitel, a felfutás ráta, és akár a belső impedancia csatolások sem lesznek fix értékűek a fokozatok között, hanem a hangerő beállítás függvényében változnak. Ezek a problémák azok, ami miatt nem használnak potmétereket. Ehelyett sokan integrált csillapítókat – IC – használnak a hangerő szabályzásra, vagy D/A konvertereket – amelyek kiküszöbölik a változó impedancia problémát, viszont nem minden frekvencián képesek a megfelelő átvitel sebességre. A fent felsorolt okok miatt az Audia Flight kifejlesztette a saját állandó impedanciás hangerő szabályzó elektronikáját, amelyet diszkrét elemekből épített fel (alacsony zajú fémréteg ellenállások), és így az egység szabályzási tartománya 127 dB-ig tart 0,5 dB léptékkel. Szükség is van erre a korlátokon túlmutató technológiára, mivel az Audia Flight extrém széles átvitele (3 Hz – 1 MHz a -3 dB pontokon), és a magas felfutási rátája/meredeksége (több mint 250 V/usec), valamint a teljes erősítés tartománya (-90-től +10 dB)  érdekében.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt 

Az alumínium készülékház különleges minőségű. Miért pont az ne lenne olyan? „Mint minden termékünk, a ház is 100% olasz gyártás. Egy külsős Cég végzi a CNC fémmegmunkálást, egy másik pedig a felületkezelést.”

Mik voltak a fő célok a berendezések megtervezésekor?  „Úgy gondolom, hogy a legjobb készülékeink a zászlóshajó Strumento szériában találhatók. Ezek egyesítik magukban minden szaktudásunkat. A kapcsolástechnika hosszú évek óta fejlesztett, órák százait töltöttük hallgatással, és a megfelelő változtatások meghozatalával. A hang a lelke a készülékeinknek, és tükrözi a kultúránkat. Nem csak a high-endben, hanem az életben is. Mikor az alkatrészeket válogatom, nem csak egy megfelelő darabot keresek, mert úgy vélem, hogy az alkatrészek összhangját kell keresnem. Olyan ez, mint egy kórus. Minden tag hozzájárul a képességeivel a végeredményhez.”

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

A Strumento készülékházán kívül ki kell emelni a szerelés minőségét, amely illeszkedve a nagy egészhez, abszolút első osztályú. A chassis legnagyobb része mentes a gyorsrögzítőktől, és mégis minden tökéletesen illeszkedik, emellett az alumínium felületkezelése is előosztályú. Ezeket a berendezéseket elnézve igazi high-end termék érzés uralkodik el a szemlélőn.

 Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

Bekapcsolás. Az előerősítő bekapcsoláskor az, az utoljára alkalmazott hangerő értékre áll be. A rengeteg relé ütemre kattog, mint egy zenekar. Egészen élvezhető előadás a szemnek, és a fülnek is. – ugyanez a műsor játszódik le kikapcsoláskor fordított sorrendben. A relék folyamatosan kattognak, amíg a zéró pontot elérik katt, katt, katt.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

A relék trükközésétől eltekintve már az első néhány zenei taktus nagy hatással volt rám a teljességével, és hatalmával. A csodálatos élő hegedű, és zongora hang teljesen elvarázsolt. Az Audiofon címkés Sonatas of Mozart, Prokofiev, Brahms és Bloch ahogy azt Pavel és Lazar Berman játszotta, szétáradt a hallgató szobában, és beborított mindent. A hegedű édes, és részletes, minden húrfogás, és a húr legapróbb rezdülése, de még a hangszer test rezonanciája is hallható. Félelmetes volt a zongorában, ahogy hallani lehetett a billentyűzetet balról jobbra. Ez a tényleg lebilincselő és oltári a félvezetős erősítőkben. A legjobban azt szeretem ebben a tranzisztoros kombóban, hogy az élmény testközelbe hozza a hangszereket, és a hangok nagyon élethűek.

Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt 

Olyan élő előadásban volt részem, amilyet még soha nem hallottam. A Jenolan barlang – egy masszív sztalagnátokból, és sztalagmitokból álló labirintus a Blue Mountains felső részén lévő új otthonom közelében található. A Paganini Duo, Gypsies című előadása igazi nemzetközi találkozó volt. Mélyen egy természetes módon képződött amfiteátrumban, amely nemzetközileg elismerten a világ legjobb akusztikájával büszkélkedhet, a duó olyan szívmelengető, lélekhez szóló zenét játszott, amit még soha nem hallottam. Az előadás után lehetőségem volt találkozni Gustaw J. Szelski hegedűssel, és Georg Mertens-Moussa gitárossal/csellóssal. Természetesen megvásároltam a duo Blue Mountains Gypsies CD-jét, amit ott helyben dedikáltattam mindkét művésszel.. 

Mikor aznap este hazaértem, bekapcsoltam a rendszert, és azonnal feltettem a CD lemezt. A feledhetetlen élményt újra felidéztem. A felvétel stúdióban készült, de az élő bemutatás mód érezhető volt, még az akusztikus környezet abszolút eltérése ellenére is. A Strumento kombo élő, és lendületes előadás módja a hegedű, és a gitár hangján pontosan olyan volt, mint a barlangban. A Strumento készülékek a nagyon finom részleteket is különleges mikro dinamikai árnyaltsággal, és precizitással szólaltatják meg. A Curandero Aras a hangszerek, és a vokál bonyolult kavalkádja, és képes több készüléket megzavarni, amelyek aztán a hangszereket egymás átfedésével szólaltatják meg mint egy folyamatos átmenet, és beskatulyázzák azt. A Strumento esetében lenyűgöző szabadsággal, nyíltsággal, és pontossággal hallgathattam meg a bemutatót.

 Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

Rendszeresen használom Yim Hok-Man Master of Chinese Percussion albumát arra, hogy meghatározzam egy készülék dinamikáját, és az alsó tartomány kontrolláltságának képességét. Itt fedeztem fel, az N 4 ámulatba ejtő dinamizmusát, azt, ahogy kompromisszum nélkül uralja a mélytartományt, valamint azt, hogy mennyire részletező a magasakon (van a zenében egy pici cintányér, és harang is, nem csak a dübörgő dobok). A tonalitás nagyon valóságos volt, igazi riválisa a legjobb elektroncsöves készülékeknek. Az előerősítő tökéletesen testesíti meg azt a csodálatos hangzásbeli textúrát, amelyet ebben az árkategóriában el lehet várni.

A női, és férfi énekhangok kiemelkedően élethűek, ha a tehetséges pároson keresztül hallgatja. Életszerű – ez a szó, amit gyakran használok a meghallgatás tapasztalataim leírásakor. A kombo masszív fokozatai extrém pontosan helyezik el az előadót, és zenekarát a hangfal körül a térben. Túlszárnyalja azt, amire egy végfok képes lehet a kemény rock műfaj bemutatója közben. Azt kell mondanom, hogy ez a legfinomabb, tonálisan kidolgozott, a textúrákban, és a részletekben gazdag félvezetős erősítő, amit volt szerencsém meghallgatni. Még jó, hogy ott van az előerősítő, amely nem engedi a dinamikus kontrasztot a plafonig emelkedni.

 

Összefoglalás:

Igen, emelkedik azoknak a gyártóknak a száma, akik elektronikákat, és hangfalakat gyártanak iszonyatos árakon, amik meghaladhatják akár az 50.000 Dolláros árat is. Hoppá, csak most kapok a fejemhez, miket is írok. Én csak tízezer környékére gondoltam, de a Strumento N.1, és N.4 ennek a negyede, és a harmada. Lehetséges az, hogy olcsóbban jusson hozzá, mint a fent említett összeg? Elképzelhető. Ez csak egy személyes beszélgetésen derülhet ki, amit a helyi kereskedővel folytat.

 Audia Flight STRUMENTO n°1 és n°4 Ultra High-End elő-végerősítő teszt

Abban egészen biztos lehet, hogy ezek a berendezések tényleg kiváló hangzásbeli bemutatóra képesek, mert a beépített technológiák a legmagasabb szabványoknak is megfelelnek. Ami azt illeti, készítettem már bemutatót 50 ezer Dollárnál jóval drágább berendezésekről is más szaklapok számára, és állítom, hogy a Strumento N° 4 abban a kategóriában sem jönne különösebben zavarba. Úgy a zenei bemutatás módjával, mint az építési minőségével megállná ott is a helyét. Forza Italia

Írta: Edgar Kramer - 6moon audio review

 

 

 

Viewing all 622 articles
Browse latest View live